Battlefield 2142
Polní příručka vojáka
Píše se rok 2142 a příchod nové doby ledové uvrhl celý svět na pokraj paniky a zmaru. Matematika je v tomto případě neúprosná:
někdo přežije, většina zemře. Tato příručka vám pomůže zvýšit šanci na přežití.
1. Volba povolání a obecné zásady při hraní
2. Vojenské třídy a popis vybavení
3. Technika
4. Pár slov závěrem
1. Volba povolání a obecné zásady při hraní
První volbou před tím než se připojíte ke hře, bude výběr vašeho povolání. Tato volba by měla být přizpůsobena několika základním věcem. V první řadě je to typ mapy, na které budete hrát. V mapách s velkým množstvím techniky uplatníte nejvíce technika, v mapách pěchotních nejlépe útočníka nebo podporu. Za rozvědku se dá hrát prakticky jakákoliv mapa. Pokud si zvolíte nevhodnou třídu, budou vaše bodové zisky podstatně menší a nebudete týmu tolik užiteční. Nutno ovšem dodat že v každé mapě je nějaká technika a třeba v pěchotních mapách se často stává že nikdo nehraje technika a když potom napochoduje do útoku mech s podporou pěchoty, váš tým má problém.Pokud se tak stane není od věci se spawnovat jako technik, mecha zničit a poté zase dál hrát předchozí třídu.
Další věcí je také vaše účast v četě. Než se k četě připojíte, je dobré se podívat, jaké povolání mají ostatní hráči. Stává se, že četa je nevyvážená, protože jsou v ní třeba 4 snipeři, jeden assault a jedna podpora. Opět zde platí, že by složení čety a vybavení vojáků mělo odpovídat mapě, která se právě hraje. Což ovšem bývá problém, pokud nejste se známými na TS, Ventrilu atp. Pravdou je že četa, kde hráči příliš nekomunikují je vždycky hodně různorodá a většinou funguje ale pokud narazíte na dobře vybavenou a organizovanou četu tak většinou prohráváte.
Co se týká role velitele čety, zde je podle mě nejlepším povoláním rozvědka s odemknutým MOV majákem a optickou kamufláží. Často používanou taktikou v pěchotních mapách je infiltrace velitele do týla, kde založí maják a vaše četa může udeřit do zad nepřítele. Mnohdy to bývá rozhodující akce.
1.1 Výběr vybavení
V BF 2142 platí, že pokud hrajete sám, dá se používat v podstatě s jakékoliv vybavení, ale musíte tomu přizpůsobit svou taktiku boje. Každý určitě používá vybavení, jaké nejlépe sedí stylu jeho hry. Všechny unlocky ve hře jsou použitelné, nestalo se mi, že by některý z nich byl vyloženě špatný nebo nepoužitelný. Jediné, co můžete zkazit, je výběr vybavení pro danou mapu a špatně zvolené vybavení vzhledem k vámi používané taktice. Dám příklad. Pokud rádi hrajete assaulta a bojujete na dálku, určitě se vyplatí si vzít raketový podvěs. Velmi výhodná je také kombinace Voss L-AR s raketometem, který vám umožňuje bojovat účinně i na vzdálenost než je efektivní dostřel pušky. Ale kombinace Voss L-AR s brokovnicí je podle mě zbytečná, protože na krátké vzdálenosti je zbraň efektivní sama o sobě a brokovnice by vám jen zbytečně zabírala slot pro vybavení.
Pokud hrajete v četě, vybavení by mělo poskytovat co nejvíce výhod vašim spoluhráčům. Hodí se defibrilátor, detektor vozidel, scanner pulsu atd. Jen tak bude vaše četa pracovat maximálně efektivně.
Co dodat závěrem? Snad jen to, že volba vybavení není až zas tak důležitá a klidně si můžete vzít vybavení, se kterým vás hra nejvíce baví.
1.2 Připojení k četě
Možná se to nezdá, ale vaše přítomnost v četě zásadním způsobem ovlivňuje zážitek ze hry. Členství v jedné z čet posunuje hratelnost o několik řádů nahoru. Pokud četa dobře funguje, členové plní rozkazy velitele a jeho rozkazy jsou dobré, vaše četa se stane silou, se kterou je třeba počítat. Další obrovskou výhodou jsou bonusové body za plnění rozkazu velitele čety. Pokud zadá obranu nebo útok na určitou kótu a vy v blízkosti této kóty někoho zabijete nebo oživíte člena své čety, vaše četa dostane body navíc, které vám odemykají nové vylepšení v poli a tyto body jsou na konci kola přičteny veliteli čety. Stejně tak pokud velitel bojuje v oblasti rozkazu, který zadal, dostává také body navíc, které se na konci kola přičtou všem členům čety. Tyto body lze také získávat za asistence při zabití, doplnění munice nebo uzdravení v rámci čety.
Vaše heslo pří hraní v četě zní “Pracuj pro tým!” Je ale důležité najít správný poměr mezi vlastní činností a spoluprací s týmem. Není vhodné být v týmu a pohybovat se opačné straně mapy, druhý extrém je situace, tzv. sebevražedný medik, který vás jde oživit, aniž by zničil nepřítele, který dostal vás a výsledkem jsou dva mrtvý členové místo jednoho. Najít správný poměr mezi prací pro tým a vlastní akcí je otázkou zkušeností a citu pro situaci. Snad vám pomůže několik obecný rad a postřehů:
- Je dobré vědět, kde se nachází váš velitel. Obvykle 1- 2 hráči doprovází velitele v těsné blízkosti a jejím úkolem je jeho krytí, případně oživení. Proto to bývají většinou medici.
- Často se také jeden hráč pohybuje dále od čety – většinou sniper, jehož úkolem je krýt četě záda, případně odlákávat pozornost.
- Klidně položte váš život, aby velitel přežil. Je-li velitel zabit, vaše četa přichází o spawnpoint.To je nepříjemné pokud se nacházet daleko od kóty. Vaše četa se tak ocitne uprostřed země nikoho bez velitele, což znamená většinou konec a ztrátu dobytého území, musíte znovu od nejbližšího spawnpoint.Pokud zemřou všichni ostatní a velitel přežije, četa může zanedlouho pokračovat v akci.
- Předchozí bod neplatí, pokud velitel založil maják, kde se spawnují všichni členové a velitel. To vám přináší velkou taktickou výhody, zvláště pokud velitel maják položí na vhodné místo. Avšak pozor! Snadno dojde k rozptýlení čety. Tento jev silně snižuje efektivitu celé jednotky. Většinou k tomu dochází tehdy, když první hráč, který se oživí u majáku, nepočká na ostatní a vyrazí sám do útoku. Další hráč se ho snaží dočkat, mezi tím ho však prvního hráče zabijí a cyklus se opakuje…
- Mobilita je silná zbraň! V pěchotních mapách si většinou vystačíte jen s vlastníma nohama ale, pokud má být vaše četa efektivní i na velkých mapách plných techniky, musíte používat vozidla a letadla. Četa, která se umí rychle přesunovat, rychleji reaguje na změnu situace na bitevním poli Ideální dopravní prostřed pro velitele čety je transportní vrtulník nebo APC, které vám umožní spawn přímo ve vozidle. Pro titan mód je transportní vrtulník tou nejlepší volbou. Umožní vám rychlé a vysoce efektivní obsazování raketový sil.
- Další možností je hraní čety ve velkých mapách je tankový svaz. 2 a více tanků pohromadě, doprovázených mechem, představuje na bojišti drtivou sílu. Jednotlivé vozidla, potulující se po mapě, vás nemají šanci zastavit. Jediné, co vám dokáže zatopit je stejně vyzbrojené a koordinovaná četa.
- Ideální variantou je kombinace obou předešlých. Recon v předu v FAV hlásí polohu nepřátel, na čele útoku dva tanky a za nimi velitel v APC. Avšak toto se velmi těžko realizuje, pokud hrajete v četě s cizími lidmi. Ideální je parta známých na Ventrilu.
Vše uvedené ovšem platí, jen když četa dobře komunikuje. Je nutno podotknout, že často čety příliš nefungují a každý si dělá více méně co chce. Velitel nezadává rozkazy, žádná spolupráce neprobíhá. Potom nemá smysl dál setrvávat v jednotce, protože to pro vás prostě nemá žádný efekt.
Každá třída má dvě možné větve unlocků, každá větev má tři unlocky vybavení a jednu zbraň. Celkem tedy za každou třídu máte k dispozici 8 unlocků. Zbraň v každé větvi lze odemknout až po odemčení předchozích tří kusů vybavení. Vždy druhý kus vybavení v každé větvi je vám automaticky k dispozici ihned po odemknutí – nemusíte si jej dávat do slotu vybavení.Jsou to např. vylepšený medkit nebo lepší přilba.Dále hra obsahuje 5 obecných unlocků(nezávisí na třídě kterou hrajete, máte je vždy k dispozici) a tři unlocky pro velitele čety.Systém unlocků i s obrázky naleznete na téměř každé webové stránce věnované BF2142
Již na počátku hry má každý dostupný jeden „unlock“ a to je volba mezi těžkou a lehkou zbrojí.Težká zbroj vám snižuje dobu, po kterou můžete sprintovat ale poskytuje dobrou ochranu. Lehká zbroj vám umožní déle sprintovat ale příliš vás neochrání.Doporučuji pro všechny třídy kromě snipera používat těžkou zbroj, uvidíte, kolikrát vám zachrání život!
2.1 Rozvědka
U rozvědky se lze zaměřit na snipera nebo speciální jednotku.Sniper má k dispozici APM minu, DysTek Hi-Scope x4, Gruber 5 Stabilizer a Zeller-H Advanced Sniper Rifle. Speciální jednotka disponuje RDX demopackem, přilbou NetBat Fade Delay, IT-33 optickou kamufláží a zbraní Lambert Carbine.
Hlavní zbraní je puška Moretti SR 4(EU) nebo Park 52(PAC), dále pak nůž a pistole. Obě pušky mají zásobník na 5 výstřelů a jsou vybaveny základním puškohledem. Nejjistějším způsobem zabití je střela do hlavy.Pokud ovšem vojáka trefíte do těla, ten nese těžkou zbroj a má plné zdraví, zůstane mu 21 bodů. Je potřeba tedy alespoň dvou zásahů.Každý trochu zkušený hráč z prvního zásahu pozná kdože to na něj střílí a než stihne puška přebít, hráč již může být v krytu nebo pryč z vašeho zorného pole.
2.1.1 Sniper
APM mina - při volbě tohoto unlocku dostanete k dispozici dvě protipěchotní směrové miny.Hodí se k obraně přístupových míst na vaši pozici (např. žebříky, schody, atd.) nebo k obraně kót před zabráním. Mina reaguje na rychlý pohyb před sebou a zabije i vojáka v těžké zbroji. Má ale jednu velkou nevýhodu – voják, který se pohybuje přikrčen, minu neaktivuje!Pokud často hráváte snipera, pokládejte minu vždy tak, aby byla dobře ukryta před zraky nepřátel, např. za různé rohy, překážky, bedny atd. Naopak pokud rádi snipery likvidujete, vždy se dobře dívejte na cestu když se blížíte k jeho pozici.Kolem nastražené miny se stačí proplížit a máte téměř vyhráno. Poměrně častým využitím miny je i její použití v souboji na blízko.Pokud zaútočíte na snipera a ten si vás stačí všimnou dříve než ho zabijete, rychle položí minu a vy prakticky nemáte čas zareagovat, protože mina okamžitě vybuchuje.
DysTek Hi-Scope x4 - Toto je pasivní automatický unlock, který vylepší vaši sniperku. Zatímco obyčejné puškohledy mají pevně daný zoom, Dystek Hi-Scope x 4 vám umožňuje volbu vašeho přiblížení pomocí kolečka myši(základní nastavení). To vám umožní střelbu na vetší vzdálenost ale silně vám snižuje zorný úhel, což se vám může stát osudným.Navíc při větších přiblíženích se začne projevovat „houpání“ zbraně, které činí střelbu méně přesnou.Pomoci vám může následující unlock.
Gruber 5 Stabilizer - Jak již napovídá jeho název, jeho účelem je stabilizovat zbraň před výstřelem. Pokud ho máte ve výbavě, při míření sniperkou se ve spodní části zaměřovače objeví ukazatel stabilizace. Aktivace stabilizátoru se provádí stisknutím a přidržením klávesy pro sprint. Poté se začne ukazatel naplňovat a když dosáhne maxima, stabilizace skončí a puška je opět nestabilní. Toto zařízení vám poskytuje daleko větší šanci na zásah při střelbě na velké vzdálenosti.
Zeller-H Advanced Sniper - Oproti základním sniperským puškám má několik výhod i nevýhod. Jejím hlavním plusem je její síla. Vojáka, jenž nemá těžkou zbroj, zabije jedním zásahem kamkoliv do těla. Avšak pokud střílíte na vojáka s těžkou zbrojí, zůstane mu po zásahu do těla 10 bodů zdraví, takže stejně jako se základní puškou ho musíte zasáhnou dvakrát. Další nevýhodou je malá kapacita zásobníku a delší doba přebíjení. Touto zbraní lze také likvidovat položené nepřátelské RDX demopacky nebo APM miny. Puška se nejlépe uplatní při soubojích sniper vs. sniper, protože hodně z nich používá jen lehkou zbroj.
2.1.2 Speciální jednotka
RDX demopack - RDX demopack je dálkově odpalovaná nálož. Lze ji použít k ničení prakticky čehokoliv a kohokoliv. Voják sebou nese 5 náloží.Ať jich položíte jakýkoliv počet, po odpálení vždy vybuchnou všechny najednou. Nejčastěji se demopack používá na ničení vozidel, nepřátelské báze a na ničení konzolí titána.Zde uvedu počet náloží nutný ke zničení různých objektů:
Vybavení báze: 2-3
Konzole titána: 3
Mech: 3
Tank: 2
APC: 2
FAV: 1
Někteří hráči jej také používají jako obrannou zbraň v chodbách titána. Položí nálože do vstupu chodby a číhají a prvního vojáka který do chodby vstoupí. Nevěřili by jste jak to dokáže naštvat když vám to někdo udělá 3x za kolo…
NetBat Fade Delay - Tato přilba prodlužuje dobu, po kterou vidíte nepřítele na svém HUDu, i když se schová za překážku. Jeho pozice je označena červeným diamantem. Přilba posílá informace všem členům čety, takže koho vidíte vy, vidí i ostatní.
IT-33 Optická kamufláž - IT-33 vás dokáže zamaskovat do podoby nezřetelné šmouhy.Nejde o dokonalou neviditelnost, spíše je to jakási průhlednost, přičemž obrys vaší postavy zůstává zachován. Pokud chce být maskováni, nelze zároveň použít žádné další vybavení. V ruce totiž držíte jakýsi ovladač, držením tlačítka střelby se zamaskujete, puštěním odmaskujete.Skrytý nelze být neomezeně dlouho, v pravé části obrazovky je ukazatel výdrže. Až se naplní, automaticky se odmaskujete.
Úspěšné použití je podmíněno dodržením několika zásad:1)Pokud vás nepřítel již vidí a vy se zamaskujete (to trvá cca 1 sekundu), pravděpodobně vás stejně zabije, protože bude sledovat váš stín.
2)Výjimku tvoří nepřehledné bojové situace. V bitevní vřavě se lze ztratit mnohem snadněji.
3)Další výhodou je vaše horší viditelnost z kulometných stanovišť tanků a mechů. Střelec totiž vidí ven přes věc podobnou LCD display s horší kvalitou obrazu, která obraz sama o sobě rozmazává a tím pádem jste mnohem hůře viditelní.
4)Vojáci podpory vybavení Přilbou detekce kamufláže mohou detekovat vaše zamaskování/odmaskování. Pozor na ně!
Lambert Carabine - Je to útočná puška, která je ovšem trochu slabší než pušky třídy Útočník. V ostatních parametrech je zhruba srovnatelná. Co dodat? Slušná kadence, zásobník na 30 ran. Používá se stejně jako každá jiná puška:)
2.2 Útočník
Při výběrů unlocků útočníka se lze specializovat na těžkého vojáka a medika. Těžký voják má k dispozici brokovnicový podvěs Herzog AR Shotgun, přilbu NetBat Infantry ID, raketový podvěs PK-74 AR-Rocket a pušku Baur H-AR. Medik má k dispozici AED-6 Defibrillator, Vylepšený medkit, kouřový granát SG-34 Grenade a pušku Voss L-AR.
Základní výbava je tvořena puškou SCAR – 11 AR (EU) nebo Krylov FA-37 AR (PAC), dále pak nožem, osobní zbraní a medkitem. Pušky SCAR a Krylov jsou srovnatelné. Nejlepších výsledků dosahují při střelbě na 1-35 metrů (dle dálkoměru zaměřovače). Na vyšší vzdálenosti jejich efektivita klesá díky nedostatečné přesnosti ale ještě do cca 50 metrů se dá střílet krátkými dávkami s přijatelnou účinností.
2.2.1 Těžký voják
Herzog AR Shotgun - Jak již název napovídá, jedná se o brokovnici. Je účinná na malou vzdálenost, jak už to u brokovnic bývá. Vojáka v lehké zbroji lze zabít jednou ranou, na vojáka v těžké zbroji je potřeba 2 výstřelů z bezprostřední vzdálenosti. Tato zbraň je dobrou volbou do titán modu. Pokud vystřílíte zásobník vaší zbraně a ještě jsou poblíž nepřátele, nemusíte přepínat na pistoli ale přepnete na brokovnici, což zvyšuje vaši útočnou sílu. Máte k dispozici 4 zásobníky po třech nábojích.
NetBat Infantry ID - Tuto vylepšenou přilbu dostanete automaticky, nemusíte si ji dávat do slotu vybavení. Přilba dokáže identifikovat typ nepřátelské pěchoty a zdraví vojáka. Stačí na nepřítele zamířit a nad hlavou se mu objeví malá ikonka (křížek – sniper, puška – útočník, štít – podpora, raketka – technik) a ukazatel s hodnotou zdraví. Tyto informace jsou rozeslány všem členům vaší čety.
PK-74 AR-Rocket - Jedná se o výborné vylepšení vaší zbraně. Dostanete k dispozici raketometný podvěs. V boji jej lze použít dvěma způsoby. Rakety lze odpalovat přímo, tj. bez zamíření kolimátorem.Pak fungují podobně jako podvěšený granátomet dnešních pušek s tím rozdílem, že rakety mají plošší dráhu letu s malým snosem.Rakety explodují po dopadu.Pozor! Minimální vzdálenost pro použití je 20 metrů. Pokud bude střílet na cíl bližší než 20 metrů, rakety neexplodují a nezpůsobí téměř žádné poškození. Druhou možností je střelba přes kolimátor. Rakety pak explodují v nastavené vzdálenosti. Hodnotu vzdálenosti je možno nastavit dvěma způsoby. První z nich je pomocí kolečka myši. Otočení dopředu se vzdálenost přidává, dozadu ubírá. Tento způsob je však velmi pomalý, jedním otočením dosáhnete změny 2 metry.Pokud by jste chtěly např. změnit vzdálenost z 20 na 45 metrů, utočíte se k smrti. Naštěstí je zde druhá možnost. Stačí namířit na překážku a zamířit kolimátorem. Zbraň se automaticky nastaví na vzdálenost k této překážce. PK-74 je velmi efektivní při eliminaci sniperů a proti skupinám pěchoty nacházejících se v uzavřených prostorách (např. mapa Fall of Berlin – četa v průchodu nebo na ochozech je ideálním cílem.)
Při použití této zbraně často nastávají dvě situace:
1) Váš cíl je pod vámi nebo se nachází v uzavřeném prostoru ( příkladem jsou malé věže, jedna se nachází u kóty Trosky kanceláře v mapě Cerbere Landing). V těchto případech je výhodnější odpalovat rakety bez kolimátoru, rakety explodují na stěně za nepřítelem nebo na zemi.
2) Váš cíl je nad vámi a nemá za sebou žádnu překážku (příkladem je sniper ležící na střeše budovy). V této situaci je nejlepší použít kolimátor. Stačí zamířit na stěnu pod sniperem a pálit rakety těsně nad něj. Rakety mu budou vybuchovat nad hlavou a jistě mu bude velmi veselo:). Na velké vzdálenosti je dobré nastavit korekci + 2 metry, aby se eliminoval úhlový rozdíl. Korekce je nutná také v případě, pokud vzdálenost odměříte moc nízko pod vaším cílem. Zvednutím zbraně vzniká rozdíl vzdáleností a rakety by explodovaly před cílem a ne nad ním
Rakety také způsobují malé poškození obrněné technice. V žádném případě s nimi nezničíte nepoškozený tank ale pokud je vozidlo těžce poškozené, lze jej raketami dorazit. (Jednou se mi takhle podařilo zničit APC se 4 členy posádky:)
Máte k dispozici 4 zásobníky po 3 raketách. PK-74 používá stejnou munici jako brokovnice, proto nedoporučuji používat brokovnici a raketomet najednou.
Baur H-AR - Jedná se špičkovou pěchotní pušku. Hlavní výhodou její síla a přesnost na velké vzdálenosti. Nevýhoda je, že Baur kope – hodně kope, a také zásobník jen na 20 ran. Mě osobně trvalo poměrně dlouho než jsem se zbraní sžil, ale pokud si ni zvyknete a naučíte se ji správně používat, nedáte na ni dopustit. Při boji s touto zbraní je nutno dodržovat několik zásad:
1) Bojujte na dálku a udržujte si nepřítele od těla. Baur je při boji na cca 45-70 metrů smrtonosnou zbraní. Do 40 metrů stačí na zabití vojáka 3-4 výstřely, při 60 metrech 6-7 ran v režimu jednotlivých výstřelů. Střelbu dávkou na takové vzdálenosti ani nezkoušejte, je to plýtvání municí. Dávka je efektivní do cca 15-20 m ale záleží na mnoha okolnostech – zda vás nepřítel spatřil, jestli je v pohybu, zda-li útočí nepřítel na vás, kdo začne střílet první atd. Pásmo cca 15-40 metrů je u této zbraně velmi individuální. Pokud o vás nepřítel neví, není problém zalehnout, nechat pušku ustálit a pak střílet dávkou. Lepším řešením ale je střílet po jedné ráně.Čím blíže je vám nepřítel, tím rychleji můžete střílet.
S trochou štěstí může jednotlivec eliminovat celou četu!
Mapa
Belgrade, hlavní silnice pod kótou Socha. Zaklekl jsem u stromu abych
pokryl okolí a směrem od kóty Zřícenina se vydala nepřátelská 4 členná
četa směrem přes silnici. Celá skupina vyhledala úkryt u pilíře dráhy.
Zamířil jsem kolimátorem (vzdálenost ukazoval něco přes 40 metrů) a
zahájil
palbu. Stačily 4 výstřely a první člen čety byl mrtev. Jeden ze členů
čety na mě zahájil palbu z Krylova. Opětoval jsem, po 4 zásazích byl
mrtev a
mě zbývalo 80 bodů zdraví ( jeden zásah z jeho zbraně). Prvního
zabitého mezitím vzkřísil medik, zaměřil jsem tedy palbu na něj. Po 5
výstřelech byl
mrtev. Oživený hráč zahájil palbu mým směrem. Po 5 ranách byl opět
mrtev, já od něj utržil jeden zásah! Než jsem stihl přebít, poslední
člen čety
se dal na ústup...
2)Zbrani trvá poměrně dlouho než se ustálí. Stačí se zastavit a zakleknou a poté sledovat, jak se části záměrného kříže přibližují k sobě. Čím blíže je k vám nepřítel, tím kratší doba ustálení stačí k efektivní střelbě. Pokud použijete kolimátor, zbraň také není ihned stabilní, a kolimátor žádný ukazatel nemá. Proto se před zahájením střelby vyplatí počkat cca.1 sekundu
3) Nikdy neztrácejte v boji chladnou hlavu! Toto pravidlo platí v BF 2142 obecně ale u pušky Baur dvojnásob. Pokud na vás nepřítel z větší vzdálenosti střílí dávkou, musíte opětovat po jednotlivých ranách. Jestli neudržíte nervy na uzdě a vysypete jeho směrem celý zásobník najednou, pravděpodobně nic netrefíte.
3) Pokud už dojde na boj zblízka, vaší jedinou šancí je začít střílet jako první. Zbraně Voss, SCAR a Krylov mají v bojích zblízka velkou výhodu – jsou při střelbě mnohem stabilnější. Zaútočí-li na vás voják vybavený jednou z těchto zbraní a začne střílet dříve než vy, téměr jistě prohrajete. Další věcí, která hraje proti vám je dlouhá doba ustálení Baura. Sprintujete-li, zastavíte se a ihned stisknete spoušť, netrefíte ani vrata od stodoly na 5 metrů… Boj zblízka není silnou stránkou této zbraně, raději se mu vyhýbejte!
2.2.3 Rozvědka
AED-6 Defibrilátor - Hlavním úkolem defibrilátoru je oživení těžce zraněných vojáků. Prostě přiběhnete k bezmocnému raněnému, vezmete do ruky defibrilátor a elektrickým šokem ho oživíte. Zařízení má omezenou kapacitu, může vzkřísit maximálně 3 vojáky za sebou, pak musíte počkat až AED-6 vychladne. Dá se také použít jako zbraň – živého vojáka šokem zabijete. Je to ale spíše nouzová možnost, pokud zrovna někoho oživujete a okolo se motá nepřítel s nožem a těší se na snadnou kořist. Může být nemile překvapen:) Za oživení dostanete bod spolupráce a bod povýšení
Advanced Med Hub - Jedná se vylepšenou verzi standardního medkitu. Léči rychleji a také lečí vojáky stojící okolo vozidla. v němž se právě nacházíte. Je automaticky zařazen do vaší výbavy, nezabírá místo pro vybavení.
SG-34 - Tento kouřový granát je velmi univerzálním nástrojem. Lze jej použít ke krytí ústupu, odlákání pozornosti nepřítele, při útoku v uzavřených prostorách atd…. Kouř vzniká téměř ihned po dopadu granátu, což je jeho velká výhoda ale kouř se poměrně rychle rozplyne, takže je třeba jednat pohotově. Dobře se hodí pro krytí při oživování spolubojovníků, kteří se nachází v palebném poli nepřítele. Stačí jen zakouřit místo, kde těžce zranění leží a naklusat s defibrilátorem. Můžete se setkat také s tím, že někteří hráči začnou do zakouřeného prostoru střílet. Mohou vás totiž stále vidět na HUDu NetBat systému, pokud se v jejich četě nachází člen rozvědky, vybavený vylepšenou přilbou. Krytí není 100% ale rozhodně zvyšuje vaše šance. Dalším výborným použitím je odlákání pozornosti nepřítele. Při útoku na pozici nepřátel stačí hodit jeden granát stranou od vás. Většina hráčů se na kouř podívá. Někteří jen na chvilku, někteří na delší dobu. Nejlepší moment k útoku je ihned potom, co se kouř dostatečně rozvine. Útok také lze provést tak, že jeden granát hodíte ve směru útoku a druhý bokem. Napadený nepřítel si nebude jist, ze kterého směru přijdete a to je vaše velká výhoda.
Voss L-AR - Tato zbraň je přesným opakem Bauru. Má vysokou kadenci, velkou stabilitu a zásobník na 40 ran. Je efektivní při střelbě dávkou až do cca 25-30m. Ovšem smrtící se stává při boji na 1-15 metrů, kde prakticky nemá konkurenci. Jestli budete střílet na 40 a více metrů, její účinnost rychle klesá a to díky nízké přesnosti. Za její nevýhodu lze považovat velkou spotřebu munice. Klíčem k úspěchu je napadat nepřítele zblízka. Nenechejte se vylákat na střelecké souboje na větší vzdálenosti. Proti hráčům se SCARem nebo s Krylovým máte lehce navrch, ale proti Bauru vaše šance rychle klesají. Dle mých zkušeností se více používá Voss než Baur. Voss je totiž zbraň, které odpouští vaše chyby, ale pokud uděláte chybu s Baurem, je po vás. Voss nebo Baur? Která z nich je lepší? Hodně záleží na taktice a stylu vaší hry a taky na individuálním pocitu při použití zbraně. Rozhodně doporučují vyzkoušet obě zbraně. Já, dříve zarytý zastánce Bauru, jsem po několika hrách s Vossem musel uznat, že má něco do sebe. Pokud vám někdo bude tvrdit že „Voss je sh*t“ nebo „ Baur je sh*t“, nevěřte mu. Každá z nich je excelentní při správném použití.
2.3 Technik
Větve vybavení technika se dělí na Protitankového vojáka a Minéra/AA vojáka. Protitankový voják má k dispozici AE Defuser, Přilbu Identifikace vozidel NetBat, detektor PDS-1 a Koenig H-AVR. Minér/AA voják má k dispozici minu IL-14 EMP, DysTek Repair V2.0, IL-29 Motion Mine a SAAW 86 Anti-Air.
Základní výbava je tvořena nožem, samopalem Turcotte Rapid SMG(EU) nebo Malkov RK-11 SMG (PAC), protitankovou zbraní Mitchel AV-18(EU) nebo SudnikVP (PAC) a opravářským nástrojem. Jako je tomu u všech základních zbraní, jsou při použití stejně efektivní a liší se jen designem.
2.3.1 Protitankový voják
AE Defuser - Při volbě tohoto unlocku dostanete k dispozici zařízení ke zneškodňování výbušnin. Dokáže zneškodnit EMP miny, pohybové miny, APM miny a RDX demopacky. Stačí se přiblížit na cca 2-3 metry. Poté se místo zaměřovače objeví ikony klíče. Pak jen stisknete tlačítko pro střelbu a výbušnina je pryč… Musím se přiznat, že tuto věcičku jsme zpočátku podcenil. Časem se ukázala jako užitečná. Dobře se uplatní, pokud se k vám blíží pohybové miny. Vyskočíte z vozidla, zneškodníte miny a za 10 sekund může pokračovat dále. I v titán modu je toto zařízení velmi užitečné. Jistě jste se už setkali se vstupy do chodeb plnými RDX demopacků a APM min. S AE Defuserem jste vy poslední, kdo se bude smát! Připlížíte se k náložím a po pár kliknutích můžete pokračovat v útoku.
Přilba Identifikace vozidel NetBat - Jejím účelem je zobrazování poškození nepřátelských vozidel. Tyto informace rozesílá všem členům vaší čety. Po odemknutí ji dostanete do výbavy automaticky.
PDS-1 - Tento detektor slouží k lokalizaci polohy a typu nepřátelského vozidla. Jde o výbornou věc, která maximalizuje vaši efektivitu při boji proti obrněným jednotkám. Zařízení začne s detekcí teprve, až ho položíte na zem nebo přilepíte na nějakou překážku. Nesmíte ho ale položit ihned, poté co si ho vezmete do ruky, chvilku trvá než se nažhaví. Správně aktivovaný detektor kolem sebe šíří vlny, které vidíte na minimapě v pravém horním rohu. Pokud žádné vlny nevidíte, seberte ho pomocí klávesy pro zvednutí kitu mrtvého vojáka (standartně G) a položte ho znovu. Dalším obrovskou výhodou je možnost jej připevnit na vozidlo, které potom slouží jako mobilní detektor nepřátelské techniky.
Koenig H-AVR - Tato výborná protitanková zbraň nemá žádný systém navádění jako Mitchel nebo Sudník, ale má mnohem vyšší rychlost střely (Sudnik a Mitchel mají rychlost rakety 50 m/s. Koenig má 300m/s!) Účinnost je zhruba stejná jako u základních zbraní, k dispozici máte stejné množství munice (6 ran). Výhoda Koenigu spočívá především v boji na malé vzdálenosti – díky jeho vysoké rychlosti. Při střelbě na delší vzdálenosti je nutné spoléhat na svůj odhad. Stačí, když vozidlo jen trochu změní směr a střela jde vedle. Nejvíce mě ovšem dokáže naštvat, když zamířím na dále stojící vozidlo a to se v okamžiku stisknutí spouště rozjede:/ Na dálku je mnohem spolehlivější používat základní zbraně, díky jejich systému navádění se trefíte skoro přes půl mapy:). Vždycky miřte na zadní pancíř, pokud je to možné. Tank zničíte jedním zásahem. Palba do boků je také poměrně účinná, stačí dva zásahy ke zničení tanku. Nikdy nestřílejte na čelní pancíř, je to plýtvání municí. Výjimku tvoří těžce poškozená vozidla, která tímto zásahem dorazíte. Jak bojovat proti jednotlivým vozidlům bude popsáno v části jím věnované.
2.3.2 Minér/AA voják
IL-14 EMP mina - Tato EMP mina nemá žádný destrukční efekt, pouze zastaví vozidlo, které na ni najede. Toho lze lehce využít k jeho zničení jedním výstřelem do slabého místa. Nejlepší je ji pokládat na frekventovaná místa, pokud jede za sebou více vozidel, zablokujete celou kolonu. Není vhodné její pokládání kombinovat s Pohybovou minou. Hlavní nevýhodou je to, že musíte nacházet poblíž místa položení aby jste dokázali využít její efekt.
DysTek Repair V2.0 - Je to vylepšená verze standardního opravářského zařízení. Nejen že opravuje vozidla mnohem rychleji, ale pokud se vy nacházíte ve vozidel, opravuje všechny poškozená přátelské vozidla stojící blízko vás. Po odemknutí je dostanete do výbavy automaticky.
IL-29 Motion Mine - Tímto unlockem získáte přístup k automaticky naváděným minám. Reagují na pohyb vozidla. Jakmile se nepřátelská technika přiblíží na jejich detekční dosah, zvednou se ze země a vydají se směrem k nepříteli. Pohybují se zrychleně, takže jim nelze ujet. Dokonce proniknou i aktivní obranou vozidel! Další výhodou je, že reagují i na pohyb věže tanku nebo otočení horní části mecha. Nejvýhodnější je pokládat pohybové miny za nějaké překážky poblíž cesty, aby je posádka vozidla nespatřila. Jedinou obranou je tedy zastavit vozidlo a zůstat v absolutním klidu, což z vás ovšem činí snadnou kořist pěšáků a letadel. K dispozici máte 5 kusů. 3 zničí jakékoliv vozidlo z jakékoliv úhlu, 2 zničí mecha nebo tank, pokud jej napadnou zezadu.
SAAW 86 Anti-Air - Tato zbraň je určena k protiletadlovému boji. Máte k dispozici 6 zásobníku, každý obsahuje 2 střely. Na sestřelení letounu je potřeba 2 zásahů. Zbraň je automaticky naváděná, stačí jen zamířit na nepřátelský stroj a vyčkat na konstantní tón signalizující zamíření a poté vystřelit obě rakety ( rakety se vystřelují postupně, než vypálíte druhou, je nutno vyčkat cca 1 sekundu). Nejlepšího úspěchu dosáhnete, pokud letoun letí směrem přímo k vám nebo od vás, popřípadě letí velmi pomalu. Limitujícím faktorem je také vzdálenost letadla. Rakety se sice zamíří ale úspěšnost zásahu je malá. Obecně platí, že letoun by jste měli vidět. Pokud přes display zbraně vidíte jen znak označují polohu letoun a ne samotný letoun, vystřeli sice můžete ale není to příliš efektivní.
3.4 Podpora
Vojáka podpory lze rozvíjet dvěma směry. Těžký kulometčík a Voják blízké podpory. Těžký kulometčík má k dispozici V5 EMP Grenade, přilbu NetBat Active Camo ID, Strážní dělo A12 Enforcer a Ganz HMG. Voják blízké podpory je vybaven IPS štítem, Advanced Ammo HUBem, detektorem DysTek Pulse Meter a brokovnicí Clark 15B.
Základní vybavení je tvořeno nožem, pistolí, kulometem Bianchi FA-6 LMG (EU) nebo Shuko K-80 LMG (PAC) a krabicí munice. Oba kulomety mají téměř identické parametry. Jejich hlavní využitím je krytí otevřených prostor na malé a střední vzdálenosti a podporu pěchoty při útoku. Obě zbraně mají dobu střelby limitovanou přehříváním hlavně. Není dobré kulomet zahřát až na doraz, pak dlouho trvá, než vychladne. Mnohem efektivnější je střílet po dávkách. Ovšem čím déle střílíte, tím je střelba přesnější. Nejlepším řešením je tedy střílet po dlouhých dávkách a přestat těsně před přehřátím zbraně. Někteří hráči ho používají i jako zbraň pro útoky zblízka a střelbu ze stoje ( pracovní název shukisti, od názvu Shuko :).
2.4.2 Těžký kulometčík
V5 EMP Granát - Tento granát je skvělou zbraní proti nepřátelským vozidlům. Používaná taktika vypadá asi takto: najdete si výhodnou pozici, položíte si vedle sebe krabici s municí a házíte na vozidlo jeden granát za druhým. Vozidlo bude neschopné jakékoliv akce, protože bude neustále paralyzováno vašimi granáty. Většinou to posádku tak 10 - 15 odhozených granátech přestane bavit a vystoupí si. To je vaše šance, stačí je postřílet kulometem a vozidlo je vaše. Pokud je posádka vytrvalá a zůstane ve vozidle, stane se většinou obětí vojáku Rozvědky nebo Techniků. Další možné použití je proti pěchotě, funguje jako jakýsi flash-bang granát, který dočasně ochromí vizuální systém přileb vojáků a také jim na chvíli zmizí zaměřovač. Není to však žádná markantní výhoda, vojáci jsou stále schopni boje na blízko. Lepší je použít tříštivý granát, který pěchotu rovnou zabíjí.
NetBat Active Camo ID - Tato přilba dokáže detekovat aktivaci/ deaktivaci nepřátelské optické kamufláže. Informace o pozici kamuflovaného vojáka jsou rozeslány všem členům čety. Přilbu dostanete po odemknutí automaticky do vaší výbavy.
Strážní dělo A12 Enforcer - Tímto unlockem dostanete k dispozici automatickou strážní věžku vybavenou kulometem a reagující na pohyb, která dokáže rozpoznat nepřítele od vašich vojáků . Je užitečná při obraně kót a důležitých míst a průchodů na mapě. Její palebný rozsah činí zhruba 90 stupňů. Věžka automaticky, nepřetržitě a naprosto bezhlavě pálí na jakéhokoliv nepřítele v jejím zorném poli. Štěstím je, že má neomezenou zásobu munice. Je efektivní na střední vzdálenosti, zblízka ji většinou stihne útočící voják zničit rychleji než ona jeho. Věžka není nijak extrémně odolná, k jejímu zničení stačí 5-6 zásahů z jakékoliv zbraně Útočníka, dá se i přejet vozidlem. Důležitým faktorem ovlivňujícím její efektivitu je správně umístění. Nejlepší je takové, kdy ze střední vzdálenosti pokrývá nějaký úzký průchod nebo kótu.
Ganz HMG - Pokud se rozhodnete pro tento těžký kulomet, dostanete do rukou velmi účinnou zbraň proti pěchotě. Pokud jej porovnáme se základními zbraněmi vojáků Podpory, zjistíme, že Ganz má oproti nim vetší účinnost jednotlivých kulek ale rychleji se přehřívá a také má menší zásobník. To vám ovšem nemusí až tak vadit, protože palebná síla je opravdu ničivá. Obecně pro něj platí to co pro obě základní zbraně, tj. nenechat se unést střelbou a stále sledovat teplotu. U Ganzu se vyplatí střílet kratšími dávkami rychle za sebou. Také je méně vhodný pro útoky zblízka a střelbu ze stoje, jak to praktikují hráči používající Shuko nebo Bianchi. Před střelbou je lepší zalehnout a nechat kulomet ustálit sám a ne střelbou, protože se může stát, že zahřejete kulomet stabilizací střílením a na střelbu na nepřátele už bude přehřátý. Vždy sledujte rozptyl vašeho zaměřovače – pokud je příliš široký vzhledem ke vzdálenosti nepřátel, nestřílejte ihned, ale vyčkejte na ustálení. V tomto ohledu mají základní kulomety výhodu, stabilizují se totiž o něco rychleji.
2.4.3 Voják blízké podpory
IPS štít - Díky tomuto zařízení si můžete vytvořit provizorní kryt v otevřeném prostranství nebo ještě zvýšit svoji ochranu ve vašem krytu. Štít dokáže odrážet střely všech zbraní pěchoty kromě protitankových, většina střel z vozidel jej také dokáže prorazit. Jeho slabé místo je na středním sloupku, kde se nachází jeho zdroj. Stačí několik kulek z pušky a štít je zničen. Štít je neprůstřelný oboustranně, nelze střílet z vaší strany skrz něj na nepřátele, musíte trochu vykouknout.
Advanced Ammo HUB - Jedná se o vylepšení vaší krabice s municí, s tímto unlockem budete nyní doplňovat munici i vojákům poblíž vozidla, ve kterém se nacházíte, a také rychlost doplňování je vyšší. Je to automatický unlock, do výbavy ho dostanete jinde po odemknutí.
DysTek Pulse Meter - Účelem tohoto zařízení je detekce nepřátel pomocí tepu jejich srdce. Pokud zařízení aktivujete, přes display vaší přilby přeběhne scannovací vlna, která odhalí všechny nepřátele stojící poblíž, byť se třeba skrývají za zdí nebo nějakou překážkou, a zobrazí je na HUDu jako červené diamanty a taktéž je rozešle všem členům čety. Než se scan může použít znovu, je třeba nějaký čas vyčkat. Velmi výhodné je použít Pulse Meter na titánu, ať už při obraně nebo útoku. Dobře se uplatní i v menších pěchotních mapách.
Brokovnice Clark 15B - S odemknutím této zbraně získáte velmi
výkonnou zbraň pro boj zblízka. Kadence je asi jeden výstřel za necelou
sekundu.
Na krátké vzdálenosti je velmi účinná, vojáka v lehké zbroji zabijete
jednou ranou ještě na cca 6-8 m, na delší vzdálenosti je třeba výstřelů
dvou. Co často rozhodne o výsledku souboje je to, kdo vystřelí jako
první. Pokud jste to vy, vaše šance na vítězný souboj zblízka jsou
okolo 90% proti jakékoliv třídě nepřítele. Než se totiž nepřítel stihne
zareagovat a zabít vás, vy již střílíte druhou a smrtící ránu.
Pravděpodobně vás poškodí, ale nezabije. Nepodceňujte dosah této
zbraně, ale také ho nepřeceňujte. Časem se naučíte odhadovat
vzdálenost, na kterou má smysl střílet (tj. vzdálenost, kde na zabití
stačí dva výstřely). Nikdy neútočte čelně proti nepříteli, který vás
vidí. Nejlepší možnou taktikou je útok zblízka ze zálohy, pak bude vaše
úspěšnost velmi vysoká. K tomu vám hodně pomůže DysTek Pulse Meter,
který odhalí přesnou pozici nepřátel, a vy máte možnost si útok přesně
naplánovat. Další výhodou této zbraně je to, že za zabití 10 nepřátel
získáte Odznak za boj zblízka, který má hodnotu 10 bodů.
Velmi rychlé vozidlo, vyzbrojené kulometem a s možností transportu tří vojáků. Je ideální pro všechny, kdo mají rádi vysokou mobilitu. Dá se použít pro „raid“ za nepřátelské linie, také je vhodná pro lovce tanků, někdo používá také jako kamikadze.
FAV je vybaveno systémem pro krátkodobé zvýšení výkonu, který vám usnadní únik z krizových situací. Tanky a mechové budou mít velké problémy vás zasáhnout, pokud dodržíte jednu zásadu: nikdy se nepohybujte přímo proti nim, bude vás velmi lehké zasáhnout, vždy se snažte řídit tak, aby jste vůči nim pohybovaly pod úhlem. Pokud vás nepřátelské vozidlo spatří, svou šanci na únik zvýšíte tím, když začne měnit rychlost pomocí turba a trochu kličkovat, čímž velmi snížíte pravděpodobnost zasažení vašeho FAV.
S připevněným PDS-1 jde o smrtící nástroj pro lovce tanků a mechů. Většinou budete o nepříteli vědět dříve než on o vás a pak není problém najet s FAV do zad nepřátelskému vozidlu, v klidu si vystoupit a protitankovou zbraní zaútočit. A i pokud najedete přímo před hlavně nepřátelských tanků, nic není ztraceno. Aktivujte turbo a pokračujte vpřed. Většina hráčů považuje FAV se příliš malou kořist a nebude vás dále pronásledovat. Pak se stačí otočit a najet nepříteli přímo do zad. Jste-li přece jen pronásledováni, využijte své rychlostní výhody a ujeďte. Až vás nepřítel přestane pronásledovat, vraťte se zpět a zaútočte. Kulomet je účinný jen proti pěchotě. Jedinou nevýhodou je slabý pancíř, FAV lze zničit jedním zásahem protitankové zbraně, lze je také rozstřílet kulomety nebo PK-74 AR raketometem. EU používá stroj MK-15 Bandit, PAC používá UAZ-8 Ocelot. Vozidla se liší jen designem.
3.2 APC
Obrněný transportér je velmi univerzálním vozidlem. Řidič ovládá kulomet a odpalovač EMP raket, střelec má k dispozici granátomet odpalující salvy tří vysoce explozivních střel. Ostatní členové posádky mají k dispozici kulomet. APC je také vybaveno výsadkovými moduly pro útoky na titána.
Jestli APC v něčem vyniká, pak je to boj proti pěchotě. Střely z granátometu máji velký rozsah exploze a lze jimi zasáhnou vojáky ukryté za překážkou. Obrněný transportér je ideální pro boj v zastavěných oblastech ( Fall of Berlin, Belgrade).
APC má jednu velkou výhodu – nelze jej nepoškozené zničit jedním výstřelem, nemá žádné slabé místo. Zezadu nebo zboku je potřeba 2 protitankových střel, zepředu 3.Pokud vás napadne tank nebo mech, nejlepší je paralyzovat jej emp raketou a pak ujet, protože v těchto soubojích příliš šancí nemáte. Souboje ACP vs. APC trvají velmi dlouho, granátomet způsobuje obrněné technice jen minimální škody, většinou se přidá někdo třetí a pak platí pořekadlo že „Když se dva bijou, třetí se směje“ :) Transportér uveze 6 vojáků, je to tedy ideální vozidlo pro obsazování bodů nebo raketových sil. V titán modu se lze spawnovat přímo ve vozidle. EU používá AMV-2 Groundhog, PAC má ve výzbroji BTR-4 Romanov. Vozidla se liší jen umístěním střílen posádky a designem, jejich bojová hodnota je stejná.
3.3 Tanky
Tanky tvoří jedinou výjimku – stroje EU a PAC se od sebe zásadně liší. EU používá A-8 Tiger, PAC používá Type 32 Nekomata. Oba tanky jsou vyzbrojeny automaticky nabíjeným dalekonosným kanónem a kulometnou věží ovládanou střelcem. Kanón je účinný jak proti obrněným vozidlům tak proti pěchotě, kulomet je primárně určen proti pěchotě, lze jím také poškodit letadla. Nejslabším místem obou tanků zadní pancíř, lze jej zničit jedním zásahem protitankové zbraně do tohoto místa.
A-8 Tiger - je tank klasické koncepce, vybavený otáčecí věží a pásovým podvozkem. Toto upořádání přináší několik výhod. Tank je přesnější při střelbě na velké vzdálenosti, věž mu poskytuje výhodu při boji v zastavěných prostorech nebo při boji s místech s velkým počtem překážek. Navíc lze při jízdě kontrolovat celých 360° kolem vás. Mezi jeho nevýhody patří menší obratnost a horší schopnost zdolat prudké svahy.
Type 32 Nekomata - tento tank je vybaven pevně zabudovaný kanónem a antigravitačním podvozkem. Zatímco u Tigera řídíte šipkami a myší otáčite veží, u Nekomaty otáčíte myší celý tank a šipkami vlevo/vpravo tank „strafuje“ , tedy pohybuje se do stran, šipky vpřed/vzad ovládají rychlost. Toto uspořádání přináší výhodu – obrovský manévrovací potenciál. Pokud např. zatáčíte myší doleva, držte zároveň šipku vpravo. Tank se bude pohybovat po plynulé křivce. Avšak hlavní výhodou je použití manévrovacích schopností bitvě. Můžete se totiž stále držet k nepříteli čelem, ať už bojujete proti čemukoliv a přitom napadnout jeho slabé místa. Čelní pancíř je nejsilnějším, vydrží bez problémů 4 zásahy, pátý už vás zničí.
Pokud se chystáte vyjet prudký svah, nenajdete lepší stroje než právě Nekomatu. Stačí se postavit rovnoběžně se svahem a pohybovat se směrem dopředu a svah vyjet pomocí šipky pro pohyb do strany. Takto lze vyjet téměř každý svah. Také lze tímto způsobem ostré svahy sjíždět, bez rizika převrácení vozidla. Nekomata má výhodu proti Tigeru všude tam, kde je dostatek místa k manévrování ale její dokonalé zvládnutí vyžaduje hodně praxe.
3.4 Bojový mech
Mezi nevýhody patří jejich rychlost (resp. pomalost) a krátký dosah raket SWARM. To je ovšem vyváženo vysokou odolností. Jediné, čemu se vyhýbejte, je boj proti tankům na velké vzdálenosti. Vaše rakety mají přijatelnou přesnost do cca 50-80 metrů, na delší vzdálenosti se prostě netrefí, naopak zkušený střele z tanku vás zasáhne na z téměř jakékoliv vzdálenosti. Pokud se chcete k němu přiblížit, nikdy nechoďte přímo rovně ale často měňte směr a rychlost pohybu.
Mechové se mohou pohybovat rychleji pomocí klávesy pro sprint a také se dá zakleknout. To je výhodné pro krytí vaší slabě pancéřované spodní části. Horní otočná věž je velmi odolná, pokud střílíte na mecha, vždy miřte na nohy nebo na centrální část, která spojuje torzo a nohy dohromady. Mech má slabé místo ve spodu centrální části, kde se nacházejí průduchy. Stačí jeden zásah z protitankové zbraně a mech je zničen, poškozuje ho i střelba z jakékoliv zbraně do tohoto místa. Velké riziko pro vás představují vojáci rozvědky s RDX demopacky. Pokud je to možné, snažte se vždy pohybovat. Stojící mech je velkým lákadlem...
3.5 Útočné letouny
EU používá UD-6 Talon, PAC používá Typ 4 Doragon. Oba stroje jsou svými vlastnostmi srovnatelné, liší se jen vzhledem. Pilot má k dispozici univerzální AA/AV rakety, střelec ovládá kanón s řízené střely. Rakety odpalované pilotem se automaticky navádí na nepřátelské vzdušné cíle ve vašem zaměřovači, na pozemní cíle jsou ale nenaváděné, musíte spoléhat ne svůj odhad.
Střelcem obsluhovaný kulomet je účinný na pěchotu a letouny. Řízená raketa je účinná proti obrněné technice. Její nevýhodou je poměrně složité navádění. Raketu odpálíte levým tlačítkem myši ale tlačítko držte dál! Jakmile jej pustíte, rakety velmi zrychlí a je téměř nemožné ji řídit. Vyplatí se tedy stále držet tlačítko a raketu navádět na cíl pomocí pohybu myši a tlačítko pustit až těsně před dopadem na cíl. Raketa jedním zásahem zničí jakékoliv vozidlo.
3.6 Transportní letouny
4. Pár slov závěrem
Pevně věřím, že tato příručka vám pomůže zlepšit vaše výkony na
bojišti a najdete v ní užitečné údaje k použití vybavení a vozidel.
Shrnuje všechny mé dosavadní zkušenosti a znalosti z Battlefieldu 2142.
Určitě se v ní najdou věci se kterými nebudete souhlasit ale každý má
na věc jiný názor a nelze nikdy souhlasit se všemi a se vším.
Přeji všem příjemnou zábavu a hodně úspěchů na bojišti!
UD-6 Talon - Watch Your Six
Freedom Fighter
Draci let v mape Suez Canal
Recon v Camp Gibraltar
Recon v Camp Gibraltar
EA Battlefield 2142 Video mix
EA Battlefield 2142 Video mix
EA Battlefield 2142 Titan Mode Training Video
Battlefield 2142 Opusteni Titana
Náhledy fotografií ze složky battlefield 2142
Komentáře
Přehled komentářů
Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!
Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.
All internet will be CRASHED with XEvil!?
(Mashafer, 12. 12. 2017 22:14)
Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!
Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.
Recommendations: how to promote your deadberlin.estranky.cz
(Latonyaatody, 26. 3. 2018 1:08)