Jdi na obsah Jdi na menu
 battlefield 2142
Píše se rok 2142 a příchod nové doby ledové uvrhl celý svět na pokraj paniky a zmaru. Pouze malá část zemského povrchu, která nebyla pokryta ledem, může uživit zbytky lidské populace. Matematika je v tomto případě neúprosná: někdo přežije, většina zemře.

Ve hře Battlefield 2142 si hráči mohou vybrat ze dvou vojenských supervelmocí – Evropského společenství nebo nověji uskupené Pan Asijské koalice – v rozhodující bitvě o přežití.

Ozbrojeni devastujícím arzenálem high-end zbraní, včetně útočných pušek a děl, maskovacích zařízení, obranných a strážních zbraňových systémů budou hráči také moci ovládat nejnebezpečnější vojenská vozidla, jaká kdy člověk spatřil. Mezitím, co impozantní váleční pěšáci svádějí zuřivé pozemní bitvy, nebe ovládají futuristické létající stroje. Při boji proti těmto futuristickým vojenským jednotkám budou muset hráči použít všechny smysly, svůj důvtip a arzenál high-end obranných zbraní, jako např. EMP granáty nebo inteligentní miny, aby byli schopni ovládnout bitevní pole.

Epic online multiplayer podporuje hru až 64 hráčů, přižemž umožní hráčům stát se buď součástí běžné bojové jednotky v první linii, nebo ve Velitelském módu řídit strategicky bitvu.

Poprvé v historii celé série, Battlefield 2142 obsahuje nový herní mód a to klasickou kampaň. Nový Titan mód nabízí hráčům možnost zničit Titan nepřátelské armády, mezitím co musí bránit svůj – jedná se o masivní, težce pancéřovanou bitevní letající loď. K neškodnění Titanu je nejdříve nutné zničení jeho obranných štítů a následně proniknutí do jádra lodi a její zničení. Tato herní inovace změní způsob vaší hry, protože nabídne jak výbornou týmovou hru, tak strategicky vedený boj v nepřeberném množství herních situací.

Pokud budou hráči ve hře úspěšní, bude se jim zvyšovat jejich hodnocení a bude možno odemknout odměny v podobě nových zbraní, vyznamenání a dalších, což vytvoří nejobsáhlejší systém odměňování hráčů ve světě Battlefieldu do současnosti.


Hlavní vlastnosti

Titan mód
Bitva, při které musí bý být zničen nepřátelský Titan, težce obrněná bitevní letající loď. K zneškodnění Titanu je nejdříve nutné zničení jeho obranných štítů a následné proniknutí do jádra lodi a její zničení.

64 hráčů online
Umožní hráčům stát se součástí vzrušující bitvy v již legendární Battlefield multiplayeru.

Reálnost
Vítězi patří všechna válečná kořist! Vybavení, vyznamenání a další prémie jsou uděleny ve hře přímo v reálném čase. Stačí si vybrat jednu z nich a budete mít možnost je použít již při dalším respawnu. Hra obsahuje 5x více prémií a vylepšení než Battlefield 2.

Variabilní schopnosti
Hráči mohou zvyšovat svoje schopnosti a prolínat mnoho herních stylů.

High-tech zbraně
EMP granáty, strážní věže, inteligentní miny, maskovací zařízení a mnoho dalších změn, které na hráče čekají ve světě Battlefieldu.

Svět se změnil
Bojujte o přežití v Battlefieldu ve 22. století v úplně nových lokací od Minsku až po Severní Afriku, přesně tak jak led a zima postupuje stále více na jih.

Sam tuto hru mam mouhu doporučit je fakt good

Unlocks European Union Pan Asian Coalition
Lambert Carbine BJ-2 Combat Knife BJ-2 Combat Knife
zbran zbran zbran
Zeller-H Advanced Sniper Rifle Takao T20 Pistol P33 Pereira Pistol
zbran zbran zbran
Baur H-AR Turcotte Rapid SMG Malkov RK-11 SMG
zbran zbran zbran
Voss L-AR Morretti SR4 Sniper Rifle Park 52 Sniper Rifle
zbran zbran zbran
Clark 15B Shotgun SCAR 11 AR Krylov FA-37 AR
zbran zbran zbran
Ganz HMG Bianchi FA-6 LMG Shuko K-80 LMG
zbran zbran zbran
Koenig H-AVR Mitchell AV-18 Heavy Anti-Tank Sudnik VP
zbran zbran zbran
Mitchell SAAW 86
zbran

Evropské společenství
MK-15 Bandit
technika
AMV-2 Groundhog
technika
A-8 Tiger
technika
L5 Riesig
technika
UD-6 Talon
technika
UD-12 Shepherd
technika
Pan Asijská koalice
UAZ-8 Ocelot
technika
BTR-4 Romanov
technika
Type 32 Nekomata
technika
T-39 Bogatyr
technika
Type 4 Doragon
technika
BTR-20 Yastreb
technika


Herní tipyZde je úplný seznam herních tipů ze hry Battlefield 2142, které se hráčům zobrazují při načítání mapy.

1. Kdykoli během hry si můžete upravit výstroj. Pozměněný inventář se aktivuje při vašem dalším oživení.

2. Když hrajete v četě, uvidíte v levém horním rohu obrazovky ukazatel vylepšení v poli. Jakmile se tento ukazatel naplní, budou mít členové čety možnost vybrat si vylepšení v poli.

3. Vylepšení v poli jsou dočasné aktivace vylepšení. Jakmile je získáte, můžete tato vylepšení používat tak dlouho, dokud zůstanete na serveru.

4. Tři vylepšení jsou k dispozici pouze pro velitele čety. Může je aktivovat kdokoli, avšak používat je může pouze velitel čety s určitým počtem vojáků v četě.

5. Pět vylepšení se týká schopností hráče. Můžete je aktivovat stejným způsobem jako zbraně nebo předměty. Rozdíl je v tom, že po jejich aktivaci tato vylepšení stále platí a nejsou součástí výbavy.

6. Na obrazovce Přizpůsobení výstroje si můžete vybrat mezi lehkou a těžkou zbrojí. Těžká zbroj snižuje schopnost sprintu, ačkoli na druhé straně poskytuje větší ochranu.

7. Když dosáhnete během kola povýšení, můžete si vybrat aktivaci vylepšení na konci kola. Pokud se budete chtít vrhnout rychle zpátky do boje, můžete počkat, a vybrat si vylepšení později v Generálním štábu.

8. Nezapomeňte se podívat na instruktážní film o Titánech. Film vás seznámí s taktickými informacemi na obrazovém bitevním rozhraní, s pravidly bitvy a poskytne vám cenné tipy jak nejlépe poslat k zemi nepřátelského Titána.

9. Kdykoli během kola můžete otevřít nabídku stisknutím klávesy ESC. Opětovným stisknutím klávesy ESC se vrátíte zpět do boje.

10. Pokud váš voják dostane doporučení na řády, stužky nebo odznaky, bude snadněji povýšen.

11. Dávejte pozor na strážní děla, která mohou instalovat vojáci podpory. Neměli byste se k nim přibližovat, pokud si nejste jistí, že je umístili vaši vojáci.

12. Vylepšení si nemusíte vybírat ihned. Nárok na vylepšení můžete uplatnit také v sekci Vylepšení v Generálním štábu.

13. Ve výsledkových tabulkách v Generálním štábu se umisťují ti nejlepší z nejlepších. Tabulky můžete filtrovat tak, aby zobrazovaly pouze vaše kamarády, hráče z vaší země, nebo hráče, jejichž psí známky jste získali.

14. Graf v Generálním štábu, na kterém se zobrazuje váš postup, je schopen podle vašeho současného úsilí předvídat také váš budoucí výkon.

15. Některá ocenění můžete získat vícekrát opakovaně. Pomůže vám to dosáhnout vyšší hodnosti.

16. Chcete-li se připojit k serveru, na kterém právě hraje váš kamarád, stiskněte tlačítko Přidat se na rozšířeném seznamu kamarádů.

17. Když někoho zabijete nožem, získáte jeho psí známku s údaji. Ostřelovači, dejte si pozor!

18. Některá vylepšení nejsou předměty, nýbrž trvalé bonusy k výstroji nebo vlastnostem vojáka.

19. Stabilizátor zaměřování vám pomůže zlepšit zaměřování puškou. Aktivujte toto vylepšení a ukažte, jak se umíte trefovat.

20. Strážní děla vyhledávají nepřátele v okolí. Z taktického pohledu je velmi efektivní použít je k hlídání důležitých oblastí nebo cest.

21. Velící důstojníci a velitelé čet mohou udělovat rozkazy pomocí kontextové komunikační růžice (klávesa T). Stačí namířit na strategické místo a odeslat rozkaz.

22. Dejte si pozor na roboty, jsou dobrou známkou toho, že je poblíž velitel čety. Snažte se, abyste je zpozorovali dřív, než oni vás.

23. Ostřelovací pistole můžete zničit tak, že na ně budete střílet, případně je můžete zneškodnit dobře mířeným granátem EMP.

24. Dává vám nepřátelský Titán zabrat? Nezapomeňte, že můžete zničit jeho systém vnějších zbraní!

25. Zbraně EMP umožňují efektivní dočasné zneškodnění vozidel. Miny EMP fungují rychleji než granáty EMP. Je známo, že hbití vojáci využívají zbraně EMP k přebírání kontroly nad vozidlem.

26. Ostřelovač mířící na hlavu bude mít větší úspěch než ten, kdo se spokojí se snadným střílením na tělo.

27. Ve chvíli, kdy vám dojde munice, může vám příruční zbraň zachránit život. Udělejte všechno proto, abyste nepřišli o psí známky.

28. Absenční bonus vám pomůže vrátit se znovu do své kariéry po období odpočinku. Ale nejrychlejší způsob, jak dosáhnout vyšších hodností, je zasloužit si je na bitevním poli.

29. Zabíjení nepřátel po útočném nebo obranném rozkazu od vašeho velitele čety vám přinese body navíc.

30. Uvidíte-li vedle jména nějakého hráče číslo „2“, znamená to, že je tento hráč veterán ze hry Battlefield 2™. U těchto veteránů si dávejte obzvlášť pozor, nebo po nich jděte ze všech sil, abyste je přivítali v budoucnosti.

31. Která zbraň je ten „Voss L-AR“? Podrobnější informace najdete na obrazovce vylepšení v Generálním štábu nebo na obrazovce Přizpůsobení výstroje.

32. Na jeden účet EA můžete mít nejvýše čtyři (4) jednotlivé vojáky. Chcete-li začít novou kariéru, musíte nejprve smazat jednoho ze svých stávajícíh vojáků.

33. Vylepšení v poli jsou udělována pouze vojákům v četách. To je jeden z důvodů, proč se doporučuje hrát v četě, pokud chcete mít ze hry co největší zážitek.

34. Prostřednictvím rozhraní Síťového bitevního pole mohou vojáci stejné čety sdílet informace o stanovištích nepřátel.

35. Maják velitele čety je skvělým místem k setkání pro všechny čerstvě oživené členy čety.

36. Maják místa oživení u velitele čety umožňuje členům čety využívat oživení na taktických pozicích. Po oživení se však objeví v kapsuli, nejde tedy o příliš nenápadný způsob oživení.

37. Máte-li problém rozeznávat nepřítele od přátelských jednotek, vyzkoušejte, zda vám nepomůže zapnout nastavení pro barvoslepé.

38. Velitelé čet dosáhnou postupu rychleji, pokud mají ve zvyku udělovat takticky přesné rozkazy. To samé platí pro velící důstojníky

39. Členové čet mohou těžit z vykonávání rozkazů svých velitelů čet. Každé zabití provedené na rozkaz je posune o krok blíž k dosažení další hodnosti.

40. Skóre velícího důstojníka se odvíjí od skóre jednotlivých členů týmu. A pokud velící důstojník dovede vojáky k vítězství, získá navíc další bonus.

41. Nezapomeňte si uzpůsobit výstroj. Vaše poslední konfigurace bude uložena.

42. Obrněné transportéry mají sedadla vybavená vysílatelnými kapsulemi, které umožňují výborný přístup do Titána.

43. Pokud se vám při hraní dělá nevolno z prudkých pohybů obrazu, nastavte v sekci Možnosti Třes kamery na VYPNUTO.

44. Každá součást výstroje má dvě větve vylepšení, přičemž obě vedou k nové zbrani. Můžete si vybírat vylepšení tak, abyste měli od každého něco, nebo tak, abyste rychleji získali přístup k nové hlavní zbrani.

45. Vaše dovednost v boji a podpora ostatních vojáků týmu se spolu s oceněními, která získáte, přičítá k vaší zkušenosti a pomáhá vám dosáhnout vyšší hodnosti.

46. Nezapomeňte, že můžete sbírat výstroj padlých vojáků. Mohou mít více vylepšení než vy a tohle je výborný způsob, jak je vyzkoušet.

47. Díky vylepšením v poli si můžete vyzkoušet dočasná vylepšení, než budete mít možnost je aktivovat trvale.

48. Členové čet mohou těžit z vykonávání rozkazů svých velitelů čet. Každé zabití provedené po vydání rozkazu útočit nebo bránit posune četu o krok blíž k získání vylepšení v poli.

49. Léčením, oživováním a zásobováním kolegů ve své četě a opravováním jejich vozidel získáte body a navíc četě pomůžete k získání vylepšení v poli.

50. Při hraní kooperační hry se ke hře mohou připojit vaši kamarádi. Nejvyšší možný počet hráčů je 16. Jakmile se někdo připojí, bude ze hry vyřazen jeden bot (počítačem ovládaný hráč).

51. Když hrajete hru po síti LAN nebo hru pro jednoho hráče, můžete používat předměty, které jste již jednou aktivovali, pokud budete připojeni k internetu.

52. Aktivní obranu lze použít na většině vozidel k ochraně před střelami a raketami. Tuto obranu je nutné používat uvážlivě, protože funguje jen několik vteřin a poté se musí nějakou dobu nabíjet.

53. Turbo je k dispozici u vozidel rychlého útoku. Použijte turbo k vyváznutí ze svízelných situací, ve kterých vás zachrání pouze rychlost.

54. Vozidla mají na různých místech různou úroveň obrnění. Například mnoho vozidel má slabší krycí plášť na zadní části než na přední. Mějte to na paměti, až půjdete do střetu s nepřátelským vozidlem.

55. Brněním nejde pokrýt všechno. Některá vozidla mají slabá místa s nižším krytím, kde jsou zranitelnější střelbou z různých typů zbraní.

56. Obrněné transportéry na Titánských mapách mají útočné kapsule, které můžete vyslat do boje. Po jejich vyslání můžete ovládat jejich let pomocí standardních kláves pohybu.

57. Přesnost zbraně se liší v závislosti na vašem postoji, pohybu a na tom, zda máte přiblížený obraz. Experimentujte s každou zbraní, abyste se seznámili s jejími silnými a slabými stánkami.

58. Není zbraň jako zbraň – každá byla vyvinuta tak, aby byla účinná na jinou vzdálenost a za jiných podmínek. Experimentujte s jednotlivými zbraněmi a objevte jejich silné a slabé stránky.

59. Pěšáci mohou být vybaveni lehkou zbrojí, která jim umožňuje déle sprintovat a po sprintu se rychleji zotavovat. Lehká zbroj však zároveň poskytuje menší ochranu před zraněním.

60. Měli jste pocit, že kolem vás proplul stín? Podívejte se ještě jednou, možná to byl voják rozvědky, který se kolem vás snažil proplížit s použitím aktivní kamufláže. Stín je totiž viditelný i ve chvíli, kdy je aktivní kamufláž zapnutá.

61. Systém Síťového bitevního pole je nejlepším přítelem vaší čety. Stačí, když se podíváte na nepřátelskou jednotku a můžete předat informace (např. o typu nepřítele) ostatním členům vaší čety.

62. Když hrajete v četě, sledujte ikony Síťového bitevního pole, které se objevují na vašem 3D obrazovém rozhraní. Tyto ikony indikují, že někdo z vašeho týmu vidí nebo útočí na nepřítele a vy se k němu můžete připojit, abyste ho podpopřili.

63. Různé typy pěchoty umožňují používat v Síťovém bitevním poli různé funkce. Každý typ pěších jednotek má svou vlastní specialitu. Experimentujte s ostatními ve své četě, abyste dokázali využít systém co nejlépe.

64. Ikony Síťového bitevního pole se objevují ve chvíli, kdy se kterýkoli člen čety střetne s nepřítelem. Když se vám na obrazovce objeví ikona SBP, ještě to neznamená, že je nepřítel ve vašem vizuálním dosahu.

65. Když používáte vylepšení Stabilizátor zaměřování, nezapomeňte podržet klávesu sprintu, abyste vylepšení využili efektivně.

66. Můžete nastavit dosah, ve kterém ručnicová raketa exploduje. Přibližte si obraz a kolečkem myši nastavte detonační vzdálenost. Po vystřelení raketa automaticky vybuchne v této vzdálenosti.

67. Kouřový granát je vysoce efektivní nástroj pro útočící vojáky. Poskytuje výborné krytí při útoku v úzkých prostorách a je obzvlášť užitečný při vniknutí do Titána.

68. Zařízení PDS-1 umožňuje pěchotnímu technikovi odhalit pozici nepřátelských vozidel. Umístěte ho na důležitých cestách a vy i vaše četa budete získávat cenné informace prostřednictvím SBP.

69. Zneškodňovač AE umožňuje pěchotním technikům zneškodňovat výbušná zařízení. Dávejte pozor na nepřítele, který nálož umístil, protože by mohlo jít o léčku.

70. Pohybová mina II-29 je nejmodernější protivozidlová výbušná nálož. Dokáže aktivně zaměřovat pohybující se nepřátelská vozidla a sledovat je, dokud nedojde ke střetu a následné explozi.

71. Měřič pulsu DysTek je průzkumný nástroj s krátkým dosahem, který umožňuje rozpoznat jakékoli nepřátelské jednotky v dosahu. Získané informace se odesílají všem členům čety prostřednictvím systému SBP.

72. Zbraň EMP dokáže znehybnit vozidlo a zároveň narušit jeho schopnost zaměřovat a útočit. Přestože je tento účinek dočasný, je velmi užitečný, protože vozidlo je pak zranitelné.

73. Vaše vozidlo se nehýbe? Obrazové rozhraní vykazuje poruchy? Dostali jste zásah zbraní EMP. Můžete buď vyčkat, než účinek přejde, nebo opustit vozidlo.

74. Zbraň EMP může uškodit pěším jednotkám tím, že způsobí dočasné poruchy v optice jejich elektronických přileb.

75. Štít IPS je dokonalým nástrojem k vytvoření krytu, kdykoli je potřeba. Odráží střelbu malých zbraní, ale vozidlové střely jej snadno prorazí.

76. Štít IPS dokáže odrazit většinu projektilů. Pokud však zamíříte na jeho ovládací krabičku, můžete štít zneškodnit. Zasáhnout tak malý cíl však dokáže pouze zručný střelec.

77. Vylepšení Maják MOV je k dispozici pouze pro velitele čety. Umožňuje veliteli čety umístit na mapě místo oživení. Maják je pro nepřítele viditelný a může jej zničit.

78. Měřič pulsu DysTek dokáže určit pozici majáku nepřátelského velitele čety. Použijte ho ve chvíli, kdy máte podezření, že se takový maják nachází ve vašem okolí.

79. Robor RD-4 Otus je vylepšení dostupné pro velitele čety. Funguje jako průzkumný robot identifikující nepřátelské jednotky v dosahu. Získané informace předává členům čety přes systém Síťového bitevního pole.

80. Robot SD-8 Accipiter je vylepšení dostupné pro velitele čety. Umí zaměřovat a konfrontovat nepřátelskou pěchotu, která se objeví v jeho zaměřovacím poli. Velice užitečná pomůcka ke krytí zad čety.

81. Na obrazovce Přizpůsobení můžete aktivovat nebo deaktivovat svou těžkou zbroj i v případě, že máte málo nebo žádná dostupná vylepšení.

82. Dvě ikony nalevo od vojáka na obrazovce Přizpůsobení představují dvě vylepšení výstroje, která si můžete zvolit.

83. Nezapomínejte si při načítání číst tyto herní tipy, protože se mění.

84. Ve hře můžete přidávat nové kamarády do seznamu přímo z Tabulky výsledků.

85. Pokud zasáhnete nepřítele, objeví se kolem vašeho zaměřovače malý bílý ukazatel. V případě, že se vám tento ukazatel nezobrazuje, měli byste vylepšit své míření.

86. Když jste pod nepřátelskou palbou, objeví se ve směru, odkud hrozba přichází, svítící ukazatel. Otočte se tím směrem a braňte se.

87. Pokud k oživení použijete maják velitele čety, budete na místo dopraveni pomocí vystřelovací kapsule. Dejte pozor, abyste se dobře rozhlédli kolem sebe a nepřehlédli potenciální nebezpečí. Vás totiž půjde spatřit lehce.

88. Ať už vám lidé napovídají po chatu nebo VoIP cokoli, pamatujte si, že současným stisknutím kláves Alt a F4 se vám nová vylepšení aktivovat nepodaří.

89. V sekci Vyznamenání v Generálním štábu se můžete podívat, jaké jsou podmínky získání jednotlivých vyznamenání, a snažit se je splnit.

90. Nezapomeňte si přidat přátele do svého seznamu kamarádů. Vždycky se tak budete moct podívat, zda jsou on-line a na kterém serveru právě hrají.

91. Dochází vám dech? Snadno se unavíte? Nestíhá vám srdce? Získejte víc bodů a aktivujte dvě vylepšení sprintu. Jedno z nich umožňuje sprintovat déle, zatímco druhé poskytuje rychlejší zotavení po sprintu.

92. Když obdržíte zprávu od kamaráda během hry, objeví se tato informace na vašem Bitevním obrazovém rozhraní. Pro přečtení zprávy a odpověď stiskněte tlačítko ESCAPE a vraťte se do hlavního menu.

93. V režimu Titána můžete stisknutím klávesy T zkontrolovat, kolik zbývá času do dalšího vystřelení rakety ze sila.

94. Jako Titánský velící důstojník můžete ve velícím rozhraní umístit ukazatel myši na svého Titána a zkontrolovat jeho dráhu pohybu.

95. Jako Titánský velící důstojník můžete ve velícím rozhraní umístit ukazatel myši na raketové silo a podívat se na letovou dráhu příslušné rakety.

96. Titán pod vaším velením je schopný zasáhnout poměrně rozsáhlou oblast kolem sebe. Pokuste se najít co nejlepší polohu na bitevním poli, abyste co nejvíce podpořili své pozemní jednotky.

97. Jako velící důstojník máte jediný cíl - naprosté vítězství. Vaše bodové skóre tedy závisí výhradně na výkonu vašeho týmu. Navíc získáte podstatnou bodovou prémii za vítězství.

98. V režimu Titána představují obrněné a letecké transportéry rovněž místa oživení.

99. Jako velitel čety nebo velící důstojník můžete přiřazovat rozkazy k ikonám Síťového bitevního pole (SBP). Přesuňte zaměřovač na ikonu, stiskněte klávesu T a zvolte UDĚLIT ROZKAZ.

100. Některé servery mají omezený přístup v závislosti na hodnosti vojáka. Pouze hráči s prvními deseti hodnostmi se mohou připojit ke hře na těchto serverech.

101. V danou chvíli může mít hodnost tří vyšších důstojníků pouze určitý počet hráčů. A Nejvyšší velící důstojník může být pouze jeden.

102. Roboti jsou užitečnou pomůckou velitele čety, ale pokud je aktivujete na nevhodném místě, mohou prozradit vaši pozici.

103. Vozidla zničíte rychleji, pokud budete zasahovat jejich slabá místa.

104. Vylepšení DysTek Hi-Scope X4 dává vaší ostřelovací pušce vyšší schopnost přiblížení.

105. 3D mapu můžete zapnout a vypnout pomocí odpovídající klávesy. Na zapnuté 3D mapě uvidíte všechny informace systému Síťového bitevního pole (SBP).

 

Náhledy fotografií ze složky battlefield 2142

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář