Jdi na obsah Jdi na menu
 The Godfather


V Godfather (Kmotr) se stanete svědky řady filmových situací. Myslíme tím situace z prvního filmu, hra se totiž bude odehrávat v New Yorku v letech 1945 - 1955. Tvůrci se vám je snaží zprostředkovat v maximální možné interaktivitě. Budete například u vraždy Brasiho, postřelení Dona, ad. Herní svět je bohatý a velmi živý. Vaše aktivity a rozhodnutí budou určovat směr vaší cesty a její důsledky. Příběh byl pro účely hry rozšířen, takže budete moci nahlédnout do životů členů Corleonovy rodiny poněkud hlouběji. Některé postavy, které ve filmu příliš prostoru neměly, zde dostanou větší šanci. Jinak to bude ale zcela váš příběh, ne pouhá kopie filmu. Ani neztvární nikoho z původních členů Corleonovy rodiny. Vytvoříte si vlastního hrdinu. Na začátku hry nebudete mít s významnou mafiánskou rodinu nic moc společného, navíc budete spíše takovým outsiderem, ale postupem času se do ní začleníte a začnete hojně využívat bohatých možností jejího zázemí.

Přídavný exkluzivní překlad:

Ke hře je podle přání zákazníků umožněno stáhnout exkluzivní slovenský překlad k této hře přímo z tohoto eshopu.

The GodfatherGalerie
Zbraně

Paleta zbraní není nijak velká a každá zbraň má svoje využití, takže se určitě nestane, že byste si z některé z nich celou hru ani nevystřelili. Navíc lze každou zbraň pořídit hned ve třech variantách, přičemž vylepšení zbylých dvou oproti základní verzi je skutečně hodně znát. Ani ne tak druhá verze, která většinou jen vylepšuje množství nábojů v zásobníku nebo rychlost střelby, ale spíše třetí, která vám představí naprosto ničivý nástroj. Ovšem tyto modely také stojí poměrně dost peněz, takže jejich koupi musíte dobře promyslet a naplánovat. Vaší základní zbraní budou ale ruce, kterými můžete všem protivníkům pořádně zatopit. Nejdůležitější je, že pomocí rukou můžete chytit nepřítele pod krkem a začít s ním manipulovat, případně s ním mlátit o zdi nebo hodit pod jedoucí vůz. Pokud by vám holé ruce přišly příliš slabé, můžete si pomoci baseballovou pálkou, kladivem či olověnou trubkou, jež ale pouze vylepšují sílu útoku na blízko.

Mezi nejběžnější střelné zbraně patří revolver .38 speciál, který je sice nejslabší, ale zároveň do něho najdete spoustu munice. Navíc jeho vylepšená verze třetí úrovně je velice levná (zaplatíte asi 65 000), a můžete tak získat hned na začátku hry rychlou a smrtící zbraň. Druhá střelná zbraň v pořadí je poloautomatická pistole .45, která představuje mnohem lepší palebnou sílu a přesnost než předchozí revolver, ale hlavní nevýhodou zůstává poměrně nízká kapacita zásobníku. Teprve zakoupením vylepšené verze číslo 2 se kapacita zvětšuje a pokud našetříte 250 000 na třetí verzi, zvanou Zabiják, získáte pistoli s kapacitou zásobníku na 14 nábojů a velice rychlou kadencí. Třetí zbraň, doplňující skupinu krátkých palných zbraní, je revolver .357 magnum. Jedná se o velice silnou hračičku se všemi nevýhodami, jaké má revolver. To znamená malá kapacita zásobníku a nízká kadence. Jedinou možností je opět investice do nejlepší verze s názvem Python, která vám za čtvrt milionu svěří do rukou malé dělo, které na jeden zásah pošle vše živé pod kytky. V žádné hře nesmí chybět brokovnice, a ani v Godfatherovi o ní nepřijdete. Její účinek je na blízko samozřejmě smrtící, a tak se stane velkým společníkem při pročišťování obytných budov a úzkých chodeb. Ve své vylepšené verzi má brokovnice o něco větší zásobník, což je skvělé, protože předchozích dvanáct nábojů bylo hned pryč. Pokud jste opravdu majetní, můžete si zakoupit Model Street Sweeper za 450 000. Jelikož je tahle hra o mafiánech, poslední střelnou zbraní bude samozřejmě samopal Thompson. Jeho první verze je bohužel téměř k ničemu. Zásobník na pouhých 25 nábojů vystřílíte ani ne na dva protivníky a neustále dobíjení by vás mohlo stát život. Ve druhé verzi se zásobník sice zvětší na 50, ale pořád je lepší vydržet a koupit si až model s názvem Dillinger, který se svými 75 náboji v zásobníku už ostudu nedělá (za cenu půl miliónu si ani dovolit nemůže).

Celkově se dá ke střelným zbraním říct jeden moc důležitý tip. Doporučujeme využívat volného míření, které vám dovolí zaměřit hlavu nepřítele, když třeba vyčuhuje zpoza zdi. Krom klasických zbraní jsou k dispozici také tři výbušné zbraně. Molotovovy koktejly asi netřeba představovat. Jejich výbuch způsobí vznícení všeho v okolí, a tak se hodí na počišťovací akce přelidněných prostor. Dynamit má stejné využití, ale je mnohem silnější a dá se použít k odemykání zamčených trezorů. Poslední zbraní je časovaná nálož. Jedná se vlastně o svazek několika dynamitů s časovou rozbuškou. Představuje jediný způsob jak vyhodit do vzduchu celou budovu.

Přebírání podniků

Tohle je základním kamenem vašeho podnikání. Bez vlastnictví mnoha různých obchůdků a nelegálních podniků nebudete vydělávat téměř nic. Ve městě je 56 podniků, které můžete vzít pod svou ochranu a nechat si pak platit výpalné. Některé z nich jsou pouhou zástěrkou pro kšefty mnohem výnosnější. Za zamčenými dveřmi se pak může nacházet prosperující kasino, tiskárna peněz nebo základna pašeráků alkoholu. Aby se majitel podniku rozhodl přestoupit pod ochranná křídla vaší rodiny, musíte ho přesvědčit. Pokud máte dostatečný respekt stačí pouhá slovní domluva, ale většinou budete muset přidat nějaké pádnější důvody. Mezi nejúčinnější způsoby patří rozbíjení výloh, pokladny a regálů. Pokud už žádné nejsou po ruce, přistupte k majiteli a chyťte ho pod krkem. Zatím ho nebijte, ale jen ho držte a občas s ním zacloumejte. Dalším poměrně účinným způsobem je namíření zbraně do obličeje nebo zmlácení několika zákazníků. Při přesvědčování si dejte pozor na ukazatel respektu. Důležité jsou dvě věci, uprostřed vidíte zelenou čáru, to je míra respektu, kterou potřebujete získat k přesvědčení majitele. Zprava je vidět červená část - až k té můžete vyvíjet nátlak, a pokud jí překročíte, majitele již nepřemluvíte k ničemu. Radši zemře než aby vám svěřil ochranu podniku. Samozřejmě platí, že čím větší nátlak vyvinete tím více peněz budete dostávat jako výpalné. Obecně také platí, že každý majitel má nějakou slabinu a její odhalení vám zaručí jeho respekt. Po přesvědčení majitele se vám otevřou dveře do zadní části obchodu, kde může být druhý, nelegální podnik. Jakmile najdete člověka, který vede nelegální obchody, můžete začít zase vyjednávat, ale tentokrát je tu také možnost koupení podniku bez nutnosti použít násilí. Oba podniky jsou většinou hlídány příslušníky rodiny, ke které patří, takže je lepší nejprve se zbavit stráže na ulici a až pak začít s přesvědčováním majitele. U některých nelegálních kšeftů můžete využít toho, že na vás stráže neútočí a zajít vyplatit šéfa bez prolití krve.

Banky, nákladní automobily a vybírání sejfů

Jedná se o takovou malou možnost výdělku. Téměř každá banka má trošičku jinou strukturu a obsah peněz v sejfu. Postup ale zůstává stejný. Vezměte si s sebou dynamit, před banku zaparkujte rychlé auto. Můžete využít některý z bočních východů, pokud je banka má. Vejděte do banky, zpacifikujte stráže, vyhoďte do vzduchu trezor, seberte těch pár tisíc a zmizte s nimi ve své skrýši. Po cestě vám budou dělat společnost policisté, ale pokud máte rychlé auto a umíte alespoň trochu řídit, bude to hračka. S nákladními automobily je to ještě o něco jednodušší, jezdí jich po městě celá řada, mají nejrůznější barvy, podle toho k jaké rodině patří a na jejich korbě je, krom dvou mužů co by ochranky, také balíček s pár tisíci dolary. Stačí zastavit auto, postřílet dvě stráže a sebrat balík peněz. S tím pak zajít do svého úkrytu a částka se připíše k vašemu kontu. Vybírání sejfů je ještě snazší. Sejfů je ve městě celkem sto, nacházejí se v každém podniku a v každé lékárně. K jejich odemčení budete potřebovat dynamit. Stačí jen přistoupit k sejfu, položit dynamit, odejít kousek dál, a pak se vrátit pro svou kořist. S tou pak samozřejmě musíte do svého úkrytu.

Skladiště

Tohle jsou opravdové zdroje, které vám zajistí pořádný přísun peněz. Skladišť je celkem osm, navíc ještě čtyři huby, které zajišťují převoz vašich zásilek z/do jiných měst. Každé skladiště je velice dobře střeženo a není zrovna jednoduché se probojovat až do kontrolní místnosti, kde je třeba přesvědčit ředitele, aby spolupracoval s vámi a ne s konkurenční rodinou. Cestu k němu lze rozdělit na tři fáze, první fáze je překonání několika barikád, které jsou na cestě a za kterými stojí hlídkující mafiáni. Druhou fází bude přestřelka mezi bednami a krabicemi před budovou skladiště a nakonec samotný vstup do budovy a cesta do prvního patra k řediteli. Než se vydáte dobít některé skladiště, vždy se ujistěte, že máte spoustu munice a plné zdraví, vedle dobývání residencí jednotlivých mafiánských rodin jsou skladiště nejstřeženějšími objekty ve městě. Ale tak velký zisk respektu a peněz za to určitě stojí.

Residence mafiánských rodin

Abyste vyřadili rodinu ze hry, musíte zničit jejich obydlí. Každá ze čtyř rodin má v části města, které jí patří svou dobře střeženou residenci. Všechny jsou úplně stejné, včetně té vaší, takže si můžete alespoň prozkoumat terén vašeho bojiště. Stejně jako u skladiště, i tady vás na cestě k residencím čekají nejprve zátarasy. Zde jsou ovšem trošku složitější a většinou jsou složeny z nákladních aut. Naštěstí se vždy poblíž nachází několik beden z výbušninami, takže správně hozený dynamit nebo koktejl může udělat spoustu práce za vás. Pokud se probojujete až na nádvoří, čeká vás další vlna stráží, která se bude schovávat za zídkami a živým plotem. Obvykle je uprostřed zaparkované auto, které po výbuchu povalí okolní stráže a vy je můžete pěkně ležící popravit. Prvním cílem by měla být budova napravo, uvnitř na vás čeká ještě asi desítka ozbrojenců a ve sklepě menší sklad zbraní. Krom samopalů a revolverů se zde nachází také pár časovaných náloží. Jednu z nich umístěte ve odjistěte ve sklepě a rychle ven z budovy. Tam na vás bude sice čekat další skupina mafiánů, ale na ně teď nemyslete a dostaňte se od budovy co nejdál. Po explozi opět dobijte omráčené stráže a přesuňte se do budovy druhé. Tam je stráží o něco méně, protože i budova je trošku menší. Ve sklepě opět odjistěte nálož a rychle ven. Rodinný klan, jehož obydlí právě hoří v plamenech, se teď bude muset vaší rodině podřídit.

Role nájemného vraha - Hit List

Občas někdo překročí čáru a rodina to již nehodlá tolerovat, pak se někdo musí postarat, aby dotyčný již nebyl na obtíž. A tohle bude přesně vaše práce. Úkoly na jednotlivé vraždy budete dostávat od různých lidí na různých místech. Každá nově získaný kontrakt bude obsahovat i nějaké bonusové podmínky, které vám přinesou mnohem více peněz (až 50 000 dolarů navíc) a samozřejmě respektu. Jako například, že oběť musí být zabita vhozením do pece, zapálením, přesně mířenými ranami do určitých částí těla apod. Splnit úkol jinak většinou nemá smysl, protože nezískáte žádnou převratnou sumu peněz a skoro žádný respekt. Navíc bonusové podmínky jdou splnit velice snadno. Na mapě vždy uvidíte oranžovou tečku, které znázorňuje nový kontrakt a nebo křížek, jenž představuje váš cíl.

Příběhové mise

Osmnáct misí, které vás provedou příběhem a zařadí do nejužších řad rodiny Corleone. První dvě zde popisovat nebudu, jsou to takové tutorialy, které vás naučí hlavní ovládání hry. Během jednotlivých misí, byste měli rozšiřovat vliv rodiny a zabírat nové podniky a jakmile bude vaše postava trochu silnější, určitě se zaměřte na skladiště a rodinná sídla. Peněz totiž není nikdy dost, což platí hlavně při nákupu vylepšených zbraní, které stojí opravdu nemalou sumu. Stejně tak je dobré postupně splnit všechny vraždy na objednávku, protože tím získáte spoustu peněz, respekt a vaše postava zlepší své dovednosti. Před každou novou misí si doplňte zdraví a munici, můžete využít skladiště ve sklepení sídla rodiny Corleonových.

Grave Situation

Jakmile dojedete na místo určení, setkáte Monkem a s Pauliem. Mají v plánu pomstít se dvěma studentům, kteří obtěžují dceru majitele pohřební služby. Skrčte se a následujte Monka, jakmile dojdete na konec zídky, zaútočte na dvojici vysokoškoláků a chytněte prvního z nich pod krkem. Abyste ukázali, že jste z pořádného těsta, budete s ním muset praštit o blízkou zeď. Několikrát narazte jeho hlavou o zeď a pak si dojděte pro toho druhého. Na něm budete muset předvést trochu jiné cvičení. Chyťte ho pod krkem a dotáhněte ho k jednomu z mnoha náhrobků, pak za pomoci směrových šipek o ně můžete mlátit jeho hlavou. Jakmile se s ním vypořádáte, Monk celou situaci dokončí a prozradí vám, že na vás v Malé Itálii čeká Luca.

Sleeping with the Fishes

Po setkání s Lucou se naučíte pořádně zacházet s pistolí. Malý trénink na figurínách vám ukáže jak mířit na jednotlivé části těla a jak se dobře krýt za zdí. Po absolvování tréninku pojedete s Lucou do jednoho baru v Midtownu, kde bude mít Luca schůzku s Turkem Sollozem, a po vás bude chtít abyste hlídali venku. Luca bude ovšem zabit a na vás zbude jen pomstít jeho smrt. Hned po vraždě se do vás pustí dvojice mafiánů. Zastřelte je a pokračujte přes kuchyň směrem k baru, kde byl zabit Luca. Využijte zdi před barem, protože v místnosti jsou tři mafiáni poschovávání za barovým pultem. V klidu si počkejte až některý z nich vystrčí hlavu a pak ho střelte. Po zabití posledního z nich, se ozvou policejní sirény a vám začne ubíhat čas, během kterého musíte zmizet zpátky ve svém úkrytu. Rychle vyběhněte ven a nastupte do Lucova auta. Policie se zbavovat nemusíte, stačí, když rychle dojedete do svého úkrytu, kam policie nemůže. Navíc jakmile přijedete do jiné čtvrti, přestanou si vás všímat.

Don is Dead

Setkáte se s Monkem a jeho sestrou Frankie uvnitř jednoho holičství, naproti kterému dojde k pokusu o vraždu Dona. Frankie bude unesena a Monk zůstane ležet v kaluži krve. Hned jak budete opět ve hře, skrčte se a připravte si svou zbraň. Radši pistoli, než brokovnici, protože se budete muset trefit do hlavy mafiána, který drží Frankie jako rukojmí. Zamiřte mu na hlavu a pak zaměřovač ještě trochu odsuňte doleva. Jedna rána by měla všechno vyřešit a po krátké scéně naskočte do auta a rychle pronásledujte sanitku s raněným Donem. Cestou se vás budou Tattagliovci snažit zneškodnit pomocí samopalů a zátarasů na cestě, ale pokud nebude moc často bourat a pojedete rychle za sanitkou, bez problémů vše zvládnete. Další zastávka vás čeká na Manhattanském mostě, kde budete muset na chvíli vylézt z auta, postřílet pár gangsterů a jednoho z nich vyslechnout. Nejprve nebude chtít spolupracovat, ale pokud ho střelíte do ramene a trochu s ním zatřesete, hned vše vyklopí. Don je pořád raněný a sanitka stojící na mostě mu život nezachrání, tak do ní hbitě naskočte a odvezte ho do blízké nemocnice v Bleecker Street, než jeho zdraví klesne pod kritickou úroveň. Z nemocnice si namiřte rovnou do sídla rodiny Corleone, kde už na vás čeká Tom Hagen. Ten vám poděkuje za vaše služby a povýší vás na úroveň Enforcer. V klubu Falconite na vás bude čekat Clemenza, trošku nervózní z celé situace okolo postřeleného Dona, obzvláště z toho, že ochranka v nemocnici nepatří pod vaši rodinu. Pošle vás tedy do nemocnice, abyste hlídal Dona a pokusil se odvrátit případné útoky.

Intensive Care

Po vstupu do nemocnice vám strážný odebere všechny zbraně. Všimněte si brokovnice ve vrátnici na stole. Vyjděte do prvního patra a navštivte Monka. Setkáte se také s Frankie, která vám poděkuje za záchranu života. Děkovná scéna bude ale přerušena jedním z Tattagliových lidí. Skočte po něm a vytlučte z něj duši a jeho pistoli. Vraťte se zpět do pokoje k Monkovi a promluvte si s Michaelem. Požádá vás o eskortování Frankie do podzemních garáží, aby mohla nepozorovaně odjed sanitkou a oznámit vše jeho bratrům. Vytáhněte pistoli a pomalu postupujte do spodního patra. Nezapomeňte si vyzvednout brokovnici z vrátnice. Na blízko je to smrtící zbraň. V jedné z ošetřoven je také léčící lahvička, takže pokud vaše zdraví klesne, máte možnost jej znovu doplnit. Nezapomeňte sbírat náboje z mrtvých těl, obzvláště pokud nemíříte přesně. Jakmile budou všichni mafiáni ve garážích odklizeni, Frankie nastoupí do sanitky a odjede pryč. Vraťte se zpátky k Michaelovi, po cestě pozor na dvojici gangsterů, a oznamte mu, že Frankie je v bezpečí. Před nemocnicí vám jeden z členů rodiny oznámí, že Clemenza na vás čeká v obchodě krejčího v Malé Itálii. Odtud vás pošle do jednoho vykřičeného podniku s názvem Rosa, kde si můžete trošku vyhodit z kopýtka a navázat nové kontakty

ářčáář

Fireworks

Na bujarém večírku budete z nenadání přepadeni policií, která odvede Rose k „výslechu“. Seběhnete rychle po schodech dolů a uplaťte policistu u dveří. Poradí vám, abyste se zkusili proplížit uličkou, která je hlídána policisty. Ale raději zvolte trošku ostřejší taktiku. Vydejte se do uličky, počkejte si až se k vám policista otočí zády, pak se k němu připližte, chyťte ho pod krkem a uškrťte ho. Vždy když ho chytnete, budete mít několik sekund na to, abyste ho dorazili, jinak vypukne poplach. Celý postup opakujete až se dostanete k hlídce u dveří, počkejte si až se otočí zády a pak jí zezadu zabijte. Vstupte do budovy a probijte sic cestu až na střechu. Tady na vás čeká policejní seržant. Toho nemůžete zabít jen tak, musí to vypadat jako nehoda. Zpracujte ho pár ranami pěstí a dovlečte ho až k okraji střechy. Nasměrujte jeho tělo tak, aby bylo rovnoběžně s okrajem a šipkou dopředu ho shoďte dolů. Oslavná salva rachejtlí dovrší zkázu jednoho opileckého policisty.

ářčáář

Death to the Traitor

Po setkání s Clemenzou a jeho ženou se dozvíte co bude vaším úkolem. Paulie začíná hrát na obě strany a tak je na čase se ho zbavit. Ještě ho ale využijete jako pomocníka při jedné akci. Nejprve se stavítev jedné restauraci, kde Clemenza schoval v horním patře dynamitovou nálož. Když se podíváte z horního patra do garáže, uvidíte jak dvojice gangsterů drží na mušce kuchaře. Miřte přesně na hlavu a oba je zastřelte. Kuchař vám pak odemkne dveře na balkónek, kde je krom ozdravného nápoje nějaká ta munice. S náloží se společně s Clemenzou přesuňte k podniku patřícímu rodině Tattagliů. Připravte se na pořádnou přestřelku, protože v baru je jich plno a potřebujete si vyklidit cestu až do prvního patra. Nejlepší je použít molotovovy koktejly nebo dynamit a vyklidit tak celé přízemí jedním hodem. V prvním patře pak musíte položit za bar časovanou nálož a rychle vzít nohy na ramena. Po výbuchu nasednete zpátky do auta a vydáte se na poslední Paulieho projížďku. Jakmile si Clemenza odskočí na malou, na vás bude zlikvidovat zrádce. Dejte si pozor na výbušné bedny, které bude Paulie před vámi odstřelovat. Jakmile dojdete na slepý konec cesty, Paulie po vás začne střílet a vy ho několika výstřely sprovodíte ze světa. Zpátky u Clemenzy v autě a s policisty v patách. Jako v mnoha případech před tím, musíte rychle ujet do svého úkrytu.Tím tentokrát bude Paulieho byt...

Horseplay

Známá scéna z filmu, která sice se samotným příběhem hry moc společného nemá, ale zcela naturalisticky ukazuje praktiky mafie. Filmový producent Jack Woltz nechce, aby v jeho filmu hrál Donův kmotřenec, když ani domluva Toma Hagena nepomůže, budete se muset této záležitosti ujmout vy. Společně s Roccem se proplížíte zahradou ž do stáje, stačí jen následovat Rocca, kde počkáte, než Rocco připraví malý dárek pro pana producenta. Společně pak musíte proklouznout až do jeho ložnice. Vždy když narazíte na nějakého strážného, tak chvilku vydržte a jakmile bude zády, rychle přiskočte a pomocí struny jej zaškrťte. První stráž vás čeká hned za prvními schody, druhá když půjdete z kuchyně doprava ke schodišti. Dejte si pozor ať vás nevidí sluha, civilisty zabíjet nesmíte. Třetí stojí v prvním patře, hned co vylezete po schodech. A čtvrtý se nejprve bude bavit s pokojskou a pak už je jen váš. Na konci chodby jsou dveře vedoucí do ložnice producenta. Počkejte u nich na Rocca, vychutnejte si onu slavnou scénu.

A Recipe for Revenge

Rodina rozhodla, že McClusky a Sollozzo musí tvrdě zaplatit, za to co udělali. Michael se bude účastnit večeře, při které by si měli obě strany promluvit a dohodnout se nějakém řešení celé situace. On má ale nemá v plánu nic s nikým dojednávat. Místo kde má být večeře se dozvíte na poslední chvíli, takže rychle nasedněte do auta a ujíždějte směr restaurace. V postranní uličce se potichu zbavte dvou gangsterů a domluvte číšníkovi u dveří. Otevře vám zadní východ do restaurace a vy se pak můžete v klidu proplížit až na záchod, kde za splachovací mechanizmus ukryjete pistoli. Pak se v poklidu usadíte v restauraci a počkáte na příjezd Michaela společně s McCluskym a Sollozzem. Jakmile se Michael vrátí ze záchodu a popraví sedící dvojici, rychle za ním běžte do auta a vyrazte směrem k dokům. Cestou vás budou pronásledovat auta se střelci v oknech, takže se jich snažte zbavit setřesením o protijedoucí nebo zaparkovaná auta. Až Michaela vysadíte v docích, promluvte si s opodál stojícím členem vaší rodiny, abyste se posunuli v příběhu zase o krok dále.

Now it’s Personal

Frankie už na vás čeká ve vašem hotelovém apartmá. Jenže moc romantiky si bohužel neužijete, protože budete vyrušeni skupinou mafiánů pracující pro Tattagliovu rodinu. Frankie se pokusí utéct a na vás je, abyste si prostříleli cestu ven. Naneštěstí se Frankie útěk nepodaří a bude unesena neznámo kam. Prostřílejte se až do kanceláře a vyzpovídejte Capa, abyste se dozvěděli kam byla Frankie odvlečena. Telefonem v hale zavolejte Monkovi, naskočte do auta a dojeďte pro něj. Zamiřte ke kostelu v Brooklynu. Propližte se zadními dveřmi do podzemí pod kostelem a pokračujte až do hlavní haly. Tady najdete Frankie.

The Silent Witness

Jeďte do Hell’s Kitchen, do podniku jménem Stromboli Supplies. Nahoře na vás čeká Sonny a ve vedlejší místnosti Capo Tattagliů, který vám nechce prozradit velice důležité informace. Pokud máte po ruce olověnou trubku, trošku ho zpracujte, ale dejte si pozor ať ho nezabijete. Dozvíte se, kdo může za smrt vaší milé, a kde ho najít. Na nic tedy nečekejte, nasedněte do auta a rozjeďte se směrem do centra, k pohřebnímu ústavu. Dovnitř se dostaňte přes garáž, postupným odstraňováním stráží. Jakmile budete uvnitř, sáhněte po větším kalibru a vystřílejte zbytek mafiánů. Jakmile budou všichni mrtví, otevře se vám cesta do výtahu do spodního patra. Tam už čeká Bruno Tattaglia, nejprve vás srazí k zemi a pak na vás pošle dvojici svých kumpánů. Odrovnejte nejprve je a pak se zaměřte na Bruna. Nesmíte ho zabít jinak než vhozením do ohně v peci. Takže se nejprve snažte ho odzbrojit nebo aspoň srazit na kolena, pak chytnout pod krkem a dotáhnout co nejblíže k peci. Když ho budete držet, musí být přesně proti otvoru do výhně, jinak se vám ho tam nepodaří hodit.

Sonny’s War

Po setkání se Sonnym, naskočíte společně do auta a vyrazíte do baru s názvem Caruso. Před barem si doplňte munici, protože v baru se bude trochu střílet. Nechte Sonnyho ať řeší větší problémy, protože je mnohem silnější než vy. Musíte se prostřílet až do sklepa, kde se v jedné místnosti schovává člověk, kterého musíte přesvědčit o důležitosti spolupráce s vámi. Ze sklepení se rychle vraťte zpátky na ulici, protože šéf¨, který vedl nelegální obchody v tomto baru, se snaží ujet. Cestou vás budou opět pronásledovat mafiáni v autech, tak nezapomeňte využívat protijedoucích aut coby zátarasu pro vaše pronásledovatele. Cesta se za chvíli stočí na staveniště , kde bude spousta mafiánů a výbušných sudů, tak jeďte opatrně aby jste nepřišli o auto. Šéf, kterého jste pronásledovali, bude schován v budově uprostřed staveniště, přesněji v jejím horním patře. Po několika ranách pěstí se dozvíte, který sklad zásobuje jejich činnost a také se tam se Sonnym hned vydáte. Skladišť jste již určitě několik převzali do svých rukou, takže nemusím snad ani vysvětlovat jak na to. Navíc máte s sebou Sonnyho, což přestavuje neuvěřitelnou výhodu, protože jeho palebná síla se vypořádá skoro se všemi v dosahu. Ve skladišti se nachází spousta zbraní a užitečných věcí, takže jej prozkoumejte důkladně. Na konec najdete i šéfa skladiště a po obvyklé filozofické debatě bude skladiště vaše.

Change of Plans

Po krátkém telefonátu Sonny celý rozhořčený naskočí do auta a rozjede se pryč. Na vás je abyste ho sledovali a případně pomohli s nastalými problémy. Bohužel jeho život zachránit nepůjde. Ale alespoň budete moci stopovat jeho vrahy. Po cestě do vás budou z jedoucích aut střílet tuny olova a tak se může klidně stát, že vaše auto skončí v plamenech. Mě osobně se to stalo, ale není se čeho bát, stačí jen zastavit některé z okolních aut a pokračovat v cestě dál. Auto s vrahy Sonnyho zastaví u malého skladiště, které bude opět celé přeplněné mafiány. Postupujte opatrně a využívejte beden ke krytí. Za drátěným plotem v prvním patře budovy najdete výběrčího silničních poplatků. Dejte si pozor na mafiána, který bude schovaný za ním, miřte přímo na hlavu ať výběrčího nezraníte. Budete ho totiž potřebovat pořádně vyzpovídat ohledně Sonnyho smrti. Další zastávkou pak bude Tunnel Club v Hell's Kitchen. Než vstoupíte dovnitř, opět si překontrolujte stav munice, protože uvnitř bude trochu dusno. Vaše kroky by měly směřovat do sklepních prostor, kde na vás čeká několik Cuneových mužů s brokovnicemi. Po vyklizení celého sklepního prostoru se otevřou dveře k jednomu ze zástupců Dona Cunea. Nejprve se ho snažte vyslechnout, ale bude tvrdohlavý, tak vyzpovídejte ženu, která je tam s ním a pak opět jeho. Asi mu na ní záleží, protože najednou bude velice hovorný. S novými informacemi se můžete vrátit zpátky do rodinného sídla, kde už čeká Tom a Michael, který vás povýší na hodnost Capo a prozradí vám nový úkol.

Order to Kill

Monk už na vás bude čekat před hotelem, ve kterém máte najít práskače. Jeho plán ale bude znít trošku jinak, než to co vám řekl Michael. Následujte Monka do hotelu a dejte si pozor na stráž v hale. Pokračujte společně s Monkem po schodech až do čtvrtého patra (ve třetím si můžete v ložnici doplit zdraví), kde Monk bez váhání zastřelí agenta FBI. Na stěně je vidět hierarchie členů vaší rodiny a některé věci se začnou zdát podivné. Monk tuhle práci přestává zvládat a když uteče, dozvíte se od Michaela, že on byl tím práskačem, a že je na vás abyste ho odklidili z cesty. Seběhněte zpátky před hotel, naskočte do auta a ujíždějte za ním. Bude na vás čekat v jednom baru, společně s četnou ochrankou. Pokud máte dynamit nebo koktejly nebudete mít žádné větší problémy. Po Monkově smrti na vás v rodinném sídle bude čekat Tom a pošle vás za chlápkem jménem Willie Cicci do Brooklynu. Ještě než se tam vydáte, doplňte si zdraví a munici, protože se bude zase trošku střílet.

It’s Only Business

Druhým členem rodiny, který si začíná hrát na svém vlastním písečku a neváží si toho, co mu rodina dala, je Tessio. Začal obchodovat s rodinou Barzini a tím podepsal svůj ortel smrti. Společně s Williem se dostanete až před Embassy Club, který je plný Barziniho mafiánů. Hned za prvním rohem na vás čeká jeden s brokovnicí. Navíc vás bude ještě trošku znervózňovat ubíhající čas, který má ale pouze psychologický úkol, protože to lze stihnout za zlomek limitu. Než vstoupíte do každé místnosti a za každý roh, tak se přesvědčte zda máte dobité zásobníky. Protože Barziniho mafiánů je zde opravdu dost. Tessio před vámi bude utíkat až do horního patra, kde se schová za bar. Nemusíte se ho bát, protože není ozbrojen a nebude se bránit. Promluvte s ním a pak ho dle libosti zneškodněte. Venku už na vás bude čekat Tom.

Baptism by Fire

Poslední úkol je tu, Michael je na křtinách a vy musíte během těchto křtin zastřelit vůdce všech čtyř nepřátelských rodin. První bude Don Stracci. Setkáte se s Clemenzou a dojedete až k jednomu hotelu v centru. Zde máte naplánovanou schůzku s Donem, takže se zatím nemusíte bát a vy můžete v klidu zajít až k samotnému Donovi. Následujte ho až do výtahu a tam ho zabijte. V hale nastane menší přestřelka, ale Clemenza není žádná baletka, takže během několika málo chvilek bude po všem. Stačí se jen krýt a občas mu pomoci. Pak si s ním promluvte a vyrazte na místo dalšího setkání, tentokrát s Williem. Ten vás nasměruje k dalšímu cíli. Tím je Don Cuneo, kterého Willie vyláká před hotel a vy ho tam můžete zastřelit. Nejprve se ale zaměřte na trojici stráží, které budou kolem něj a pak až popravte samotného Dona. Pomozte Williemu s dočištěním haly a zeptejte se ho na váš další cíl. Pošle vás za Roccem do Brooklynu, který vám má pomoci s likvidací Dona Tattaglia. Jenže problémem je, že on sám neví kde Don momentálně je. Jediná dostupná informace je, že Don si užívá v jednom soukromém nevěstinci tady v Brooklynu. Pokud vyjdete z podniku ven, uvidíte po pravici ženu, se kterou si můžete promluvit. Prozradí vám, že Don je v podniku s názvem Saint Sebastian. Ten se nachází kousek odsud, takže zrychlete tempo a doběhněte si tam. Postupujte opatrně patro po patru a pokud potřebujete obnovit zdraví, tak za barem je jedna léčivá lahvička. Až bude Phillip Tattaglia po smrti naskočte do blízkého auta a zamiřte k policejní stanici v Malé Itálii. Tady nasedněte do auta společně s převlečeným Alem Neri, který se o Dona Barziniho postará společně s vámi. Zastavíte až před budovou soudu, odkud má Don vyjít a stát se tak poslední obětí této velké akce. Schovejte se za auto a vyčkejte na první výstřely. Pak se zaměřte na nejbližší mafiány a postupným zabíjením všech, kteří vám přijdou do cesty, se dostaňte až k Barzinimu. Po posledním výstřelu do jeho mrtvého těla se na vás sesypou policisté z celého New Yorku, takže rychle naskočte do auta a ujíždějte směrem nejbližší skrýš. Jakmile vyprší časový limit, policisté se stáhnou a vy můžete v klidu zajet před katedrálu. Odtud zajeďte do rodinného sídla, kde vás Michael povýší na hodnost Underboss a poděkuje vám za vaše služby.

Don, Don of New York

Splněním poslední mise celá hra nekončí, ještě máte před sebou dvě hodnosti, kterých můžete dosáhnout. První z nich je titul Don, který získáte jedině tak, že vyhodíte do vzduchu rodinná sídla všech čtyř konkurenčních rodin. Druhý titul se získává trošku hůře. Musíte vlastnit všechny podniky, včetně jejich nelegálních částí. Navíc musíte mít pod palcem veškerá skladiště a zakoupeny všechny skrýše. Také musíte splnit všechny úkoly jako nájemný zabiják a vyloupit všechny trezory. A jako třešničku na dortu musíte předvést všechny způsoby popravy. Všechny potřebné informace o vašich splněných úkolech této části hry najdete ve složce Tom’s Report. Tohle už je práce na docela dlouho…


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Godfather

(Sparavce(Millhouse), 22. 7. 2008 15:04)

tak vystopit = Space (Mezerník)

ondra

(ondra cerny, 20. 7. 2008 16:38)

jak mam vystoupit s auta prosim napiste mi na email treba.dekuju