Jdi na obsah Jdi na menu
 Richard Kruspe  ╬
Richard Richard je nejmladší ze čtyř dětí; má bratra a dvě sestry. Jeho rodiče se rozvedli, matka se znovu provdala a rodina se přestěhovala do vesnice Weisen, kde Richard strávil své dětství. Se svým nevlastním otcem si příliš nerozuměl. Údajně byl plaché dítě a aby si trochu zvýšil sebevědomí, začal sportovat. Docela úspěšný byl v boxu.

Vyučil se kuchařem a pracoval jako pokladní v obchodě s nápoji. Dá se říct, že na kytaru začal hrát vlastně náhodou. Když mu bylo šestnáct, zajel s několika kamarády do Československa a koupil si tu kytaru. V Německu byly hudební nástroje mnohem dražší než u nás a Richard plánoval, že na jejím prodeji vydělá nějaké peníze. Když seděli u táboráku, jedna dívka jej prosila, aby něco zahrál. A trvala na tom, i když jí Richard tvrdil, že vůbec hrát neumí. Napadlo ho ale, že holky mají rády kluky, kteří hrají na kytaru. Z plánovaného prodeje tedy nakonec sešlo a Richard v příštích dvou letech pilně cvičil.

Richard Když mu bylo devatenáct let, přestěhoval se ze Schwerinu do Berlína. V roce 1989 se náhodou dostal doprostřed demonstrace proti politickému režimu v NDR. Byl zatčen, možná dokonce zraněn, a strávil několik dní ve vězení. Krátce po této události utekl přes Československo a Maďarsko do Rakouska a západního Německa. Do východního Berlína se vrátil v roce 1990. Hrál v kapelách „Das Auge Gottes“ a „Orgasm Death Gimmick“.

Richard na podiu Na počátku devadesátých let chodil s bývalou manželkou Tilla Lindemanna. Z tohoto vztahu se Richardovi narodila dcera Khira Li Lindemann (vystupuje při skladbě „Tier“ na DVD Live aus Berlin a spolu s Tillem nazpívala píseň „Spieluhr“ na albu „Mutter“). V roce 1999 poznal v New Yorku herečku Caron Bernstein a po týdenní známosti ji požádal o ruku. Po svatbě přijal její jméno. Dnes bydlí Richard v New Yorku. Prý vlastní ranč v USA. Ale zda je to pravda, lze jen hádat. Velice dobře ovládá americkou angličtinu. Rád poslouchá Kiss, Black Sabbath, AC/DC, Ret Hot Chili Peppers, Suicidal Tendencis nebo Panteru.

Mimo jiné napsal text písně „Engel“. V současné době se věnuje sólovému projektu Emigrate. CD natáčel v New Yorku. Mělo by prý být podobné stylu Rammstein. Na svém sólovém počinu Richard nejen hraje na kytaru, ale taky zpívá, ovšem anglicky.

"Naše texty nejsou skandální,
jsou to jen milostné písně
od extrémních anělů"


Nástroje

Kytary
  • Kytara ESP RZK
  • ESP KH-2
  • Kytara ESP Eclipse
  • Kytara ESP 901
Zesilovače
  • SansAmp PSA-1
  • Mesa/Boogie Dual Rectifier
  • Rath Amplification
Skříně
  • Mesa/Boogie 4x12
 
 

Náhledy fotografií ze složky rammstein(1)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář